4 listopada w Warszawie odbędzie się protest pracowników handlu

4 listopada w Warszawie odbędzie się protest pracowników handlu

4 listopada w Warszawie odbędzie się protest pracowników handlu. Organizatorem manifestacji jest Krajowa Seksja Pracowników Handlu NSZZ „Solidarność”. Jak pisze organizator: "Chcemy zaprotestować przeciwko niskim wynagrodzeniom i fatalnym warunkom zatrudnienia pracowników handlu. Chcemy upomnieć się o prawo pracowników do niedziel wolnych od pracy".

 

Protest odbędzie się pod siedzibą Polskiej Organizacji Handlu i Usług - instytucji, która zrzesza największe sieci handlowe działające w kraju. "Złe warunki pracy i niskie wynagrodzenia to problem nas wszystkich, bez względu na to czy pracujemy w Carrefourze, Biedronce, Auchan, czy Kauflandzie" - pisze organizator.

Gorąco apelujemy o udział w proteście do pracowników wszystkich sieci handlowych. Jeśli chcemy, żeby praca w sklepach wreszcie zmieniła się na lepsze, nasz protest musi być głośny i liczny. Nikt nie rozwiąże naszych problemów za nas. Musimy zrobić to sami. Musimy pojechać na demonstrację do Warszawy. Im będzie nas więcej, tym silniejszy będzie nasz głos.

Komunikat Krajowej Seksji Pracowników Handlu NSZZ „Solidarność”

 

„Solidarność” organizuje bezpłatny wyjazd na demonstrację Warszawie z całej Polski. Aby wziąć udział w proteście wystarczy skontaktować się z organizacją związkową działającą w danej sieci handlowej.

 

Wśród postulatów NSZZ „Solidarność” znalazły się te dotyczące podwyżki wynagrodzeń, zwiększenia liczby pracowników w sklepach, a także niedziel wolnych od pracy w handlu.

Nie możemy dłużej zgadzać się na przeciążenie pracą , na niskie wynagrodzenia, na pracę po kilkanaście godzin dziennie siedem dni w tygodniu. Musimy pokazać nasze niezadowolenie.

Komunikat Krajowej Seksji Pracowników Handlu NSZZ „Solidarność”

 

 

Źródło: informacja prasowa

Reklama