InPost nie zwalnia tempa. Lider wśród platform dostaw dla e-commerce w Europie rozbudował sieć Paczkomatów® do 15 000. Firma koncentruje się na zwiększaniu zasięgu i gęstości sieci, a także dostępności dla Polaków w każdym regionie kraju.
Antysmogowa kostka przy Paczkomatach®, maszyny zasilane energią słoneczną, udogodnienie dostępu dla osób niewysokich, czujniki smogu... A to jeszcze nie koniec roku dla firmy InPost!
InPost stale zaskakuje nowymi technologiami i udogonieniami
18 października firma wprowadziła kolejną funkcjonalność na Paczkomatach® w miastach partnerskich programu Green City pojawią się czujniki, które będą pokazywały w aplikacji InPost Mobile jakość powietrza. Poza tym firma wdraża też urządzenia zasilane energią słoneczną, które otoczone są antysmogową kostką.
Na przestrzeni miesiąca InPost wprowadził też deklarowane dostawy tego samewgo dnia w ramach tego samego miasta oraz zupełnią nową usługę - Strefę Ułatwionego Dostępu dla osób niewysokich. A to nie koniec dynamicznej rozbudowy sieci w tym roku!
Strategia klimatyczna
Paczkomaty® InPost są najbardziej ekologiczną formą zakupów internetowych. Z analiz InPostu wynika, że zamówienie przesyłki do paczkomatu zmniejsza emisję CO2 nawet o 75% w porównaniu do dostawy bezpośrednio do domu klienta. Tylko w 2020 roku dostawy do Paczkomatów® InPost ograniczyły emisję CO2 o ponad 180.000 ton. Dalszy rozwój i optymalizacja sieci Paczkomatów® InPost przyczyni się to do ograniczenia ruchu samochodowego w miastach, co przełoży się na poprawę jakości powietrza i ochronę klimatu.
Obok dostarczania najbardziej ekologicznej formy dostawy, firma inwestuje w kolejne eko-funkcjonalności oraz edukację – celem jest wzrost świadomości zachodzących zmian klimatycznych wśród klientów. Czujniki, jakie z poziomu aplikacji InPost pozwolą śledzić wahania jakości powietrza to kolejny krok w ramach tej strategii. Pierwsze czujniki pojawią się już 18 października na nowych Paczkomatach® w miastach partnerskich programu InPost Green City – w wyborze lokalizacji pod uwagę brane są głosy współpracujących miast, samorządów i mieszkańców.
Źródło: informacja prasowa