McDonald's: Oferta wege nie przyjęła się w USA. Co z europejskimi rynkami?

McDonald's: Oferta wege nie przyjęła się w USA. Co z europejskimi rynkami?

W 2022 roku McDonald's stestował w dwóch amerykańskich miastach roślinną ofertę burgerów. Zakończyły się one niepowodzeniem – poinformował Joe Erlinger, szef McDonald’s w USA. Jak dodał, inaczej sytuacja wygląda w przypadku Europy.

Amerykanie nie są zainteresowani roślinnymi burgerami

Wypowiedź Erlingera padła podczas forum branży spożywczej, zorganizowanego przez The Wall Street Journal, a relacjonowanego przez Bloomberg. Erlinger wyjaśnił, że amerykańscy konsumenci nie byli zainteresowani McPlantem ani innymi produktami bazującymi na roślinnych proteinach w McDonald’s.

Testy, które miały miejsce w 2022 roku, zakończyły się słabymi wynikami sprzedaży, co doprowadziło do decyzji o ich zakończeniu. McDonald’s zauważył jednak, że roślinne produkty lepiej radzą sobie na europejskich rynkach.

Zamiast inwestować w roślinne alternatywy, McDonald’s planuje skupić się na rozwijaniu oferty dań z kurczaka, które cieszą się większą popularnością wśród konsumentów. Erlinger ujawnił, że obecnie fast food sprzedaje więcej dań z kurczaka niż z wołowiny, co jest związane zarówno z preferencjami konsumentów, jak i z kosztami produkcji.

Dostawca roślinnych zamienników zanotował spadek kursu

Informacja o niepowodzeniu testów roślinnych hamburgerów wpłynęła negatywnie na kurs spółki Beyond Meat, która była partnerem McDonald’s w produkcji burgera McPlant. Po wypowiedzi Erlingera, akcje Beyond Meat odnotowały wyraźny spadek wartości.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z INFORMACJAMI Z RYNKU:

Obserwuj nas w Google News

W polskich restauracjach McDonald's klienci mogą wybierać obecnie z kilku wege propozycji. Wśród burgerów znajdziemy Veggie Burgera z panierowanym kotletem warzywnym. W opcji wege zamówić możemy także McWrapa. Kilka lat temu fast food wprowadził nawet do sezonowej oferty wege Drwala. Mimo próśb klientów, McDonald's od kilku sezonów nie wprowadza tej odmiany kultowej kanapaki w sezonie zimowym.

Dostępny w ofercie polskiego McDonald's wege burger różni się jednak od tego, którego spróbować mogli amerykańscy konsumenci. McPlant, bo pod tą nazwą występowała ta pozycja w USA, składał się z "soczystego pasztetu roślinnego", który został opracowany we współpracy z Beyond Meat®.


foto: stockadobe(Robson90)

Reklama