Debiut giełdowy Żabki coraz bliżej. Tyle może wynieść wycena

Debiut giełdowy Żabki coraz bliżej. Tyle może wynieść wycena

Wiele wskazuje na to, że debiut giełdowy Żabki odbędzie się już w ciągu najbliższych miesięcy. Jak donosi Bloomberg, powołując się na źródła zaznajomione ze sprawą, CVC Capital Partners zamierza wprowadzić spółkę na giełdę jeszcze we wrześniu tego roku. Wycena firmy może wynieść od 7,5 do 8,0 miliardów dolarów. 

Goldman Sachs Group Inc. i JPMorgan Chase & Co. prowadzą prace nad sprzedażą akcji. Jeśli plany zostaną zrealizowane, będzie to największe IPO w Polsce od czasów rekordowej oferty Allegro.eu SA, która w 2020 roku wyniosła 2,8 miliarda dolarów.

Debiut Żabki na giełdzie

Amerykańska firma CVC Capital Partners Plc jest właścicielem Żabki od 2017 roku, kiedy to przejęła biznes od Mid Europa Partners. Liczba sklepów wynosiła wówczas 4,5 tys. placówek, wobec ponad 10 tys. lokalizacji w chwili obecnej. Niedawno Żabka zadebiutowała także na rumuńskim rynku

Jak donosi Bloomberg, powołując się na źródła zaznajomione ze sprawą, oferta publiczna (IPO) Żabki może przynieść od 1 do 1,5 miliarda dolarów i ma ruszyć już we wrześniu.

IPO Żabki nastąpi po niedawnym debiucie giełdowym samego CVC na giełdzie w Amsterdamie na początku tego roku, gdzie firma wraz ze swoimi sponsorami zebrała 2 miliardy euro (2,2 miliarda dolarów). Od tego czasu akcje CVC wzrosły o 22%. Jak podaje Bloomberg, CVC rozważa również wprowadzenie na giełdę hiszpańskiej sieci sprzedaży detalicznej odzieży Tendam, której jest współwłaścicielem razem z PAI Partners .


foto: mat. redakcji

 

Reklama