Studenac otwiera nowe centrum dystrybucyjne. "Kolejny ważny krok w rozwoju"

Studenac otwiera nowe centrum dystrybucyjne. "Kolejny ważny krok w rozwoju"

Informacja o ważnej inwestycji została opublikowana w dniu, w którym nieoficjalne źródła przekazały wiadomość o planowanym wprowadzeniu Studenaca na giełdy w Warszawie i Zagrzebiu. Nowe centrum logistyczne ma znacznie zwiększyć wydajność i efektywność procesów logistycznych sieci, a także skrócić czas dostaw do sklepów.

Duża inwestycja Studenac

Nowe centrum dystrybucyjne o powierzchni około 36 500 m2 powstanie w Velika Gorica, niedaleko Zagrzebia i docelowo znajdzie w nim zatrudnienie około 500 osób. Będzie to drugi tego typu obiekt w portfelu spółki. Studenac posiada już bowiem jedno centrum dystrybucyjne w Dugopolje, w pobliżu Splitu,  które wspiera magazyny przeładunkowe (typu cross-dock) w Zadarze, Dubrowniku, Pazinie, Zagrzebiu i Kutinie.

Budowa nowego centrum dystrybucyjnego jest kolejnym ważnym krokiem w rozwoju naszego biznesu. Zakładamy, że uruchomienie nowego centrum, planowane na drugi kwartał 2025 roku, pozwoli nam zwiększyć wydajność całego łańcucha dostaw i przyczyni się do poprawy jakości oferty produktowej w naszych sklepach. Logistyka stanowi jedną z naszych przewag konkurencyjnych i jest kluczowa w dalszym rozwoju naszej sieci w oparciu o koncept proximity.

Michał Seńczuk, prezes sieci Studenac

Nowe centrum dystrybucyjne sieci Studenac powstaje we współpracy z firmą z branży nieruchomości Log Expert oraz przy wsparciu konsultantów firmy Graphene Partners, specjalizującej się w usługach doradczych z zakresu zarządzania łańcuchem dostaw.

Co planuje chorwacja sieć Studenac?

Studenac jest spółką z portfela funduszu Enterprise Investors. Na ten moment może pochwalić się tytułem sieci z największą liczbą sklepów spożywczych w Chorwacji. Jak przyznaje Dragan Baškarad, członek zarządu sieci Studenac, tempo rozwoju znacznie przyspieszyło od 2018 roku, kiedy to nastąpiła zmiana właściciela. 

Studenac przeszedł transformację z lokalnej firmy w jednego z liderów sektora handlu detalicznego w Chorwacji. W ramach naszej strategii inwestujemy w dalszy rozwój sieci, by odpowiadać na oczekiwania konsumentów, którzy oczekują najwyższej jakości oraz świeżych produktów. Liczymy, że rozwiązania zastosowane w nowym centrum dystrybucyjnym przełożą się na możliwie najwyższą wydajność w całym naszym łańcuchu dostaw.

Dragan Baškarad, członek zarządu sieci Studenac

Na przestrzeni ostatnich niemal 6 lat sieć Studenac zwiększył liczbę sklepów ponad 3-krotnie, rozwijając się zarówno organicznie, jak i poprzez akwizycje. Przedstawiciele sieci widzą potencjał do dalszego rozwoju w oparciu o wypracowany unikalny format proximity.

Wiele wskazuje na to, że spółka ma apetyt na znacznie więcej. Informacja o budowie nowego centrum dystrybucyjnego pojawiła się tego samego dnia, w którym "źródła rynkowe" miały poinformował PAP Biznes o możliwym wprowadzeniu Studenaca na giełdy w Warszawie i Zagrzebiu – informuje portal Parkiet. Zaledwie parę miesięcy temu nieoficjalnie mówiło się także o tym, że zakupem chorwackiej sieci interesuje się właściciel Biedronki.


foto: mat. prasowe

Reklama