Właściciel Netto otworzy autonomiczny sklep w Danii. Polska stała się inspiracją

Właściciel Netto otworzy autonomiczny sklep w Danii. Polska stała się inspiracją

Grupa Salling, która w Polsce znana jest jako właściciel sieci sklepów Netto, planuje otworzyć autonomiczny sklep w Danii. Jak poinformowała firma, inspirację zaczerpnięto z zagranicy, w tym między innymi z polskiego rynku. 

Dania inspiruje się polskim rynkiem handlowym

Samoobsługowy sklep, którego otwarcie Grupa Salling zaplanowała na październik 2024 roku, powstanie pod znanym w Danii szyldem føtex. Placówka będzie działała przez 24 godziny na dobę i będzie pierwszym bezzałogowym sklepem w sieci. Jak poinformowała Grupa Salling, inspirację zaczerpnięto z zagranicy, w tym między innymi z Polski, ale także Wielkiej Brytanii i Niemiec.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z INFORMACJAMI Z RYNKU:

Obserwuj nas w Google News

Autonomiczne sklepy w Polsce. Stan na 2024 rok

W Polsce swoje sklepy autonomiczne rozwija obecnie Żabka oraz Auchan. Pierwsza placówka samoobsługowa Żabki została otwarta w 2021 roku. W kwietniu 2024 roku w kraju działało już 46 takich sklepów. Na otwarciach jednak nie koniec. Detalista postawił także na edukowanie polskich klientów w obszarze placówek autonomicznych. W kwietniu tego roku Żabka Nano wystartowała z kampanią, w ramach której chce znormalizować robienie zakupów w takich sklepach. Więcej o kampanii Żabki pisaliśmy w tekście Żabka chce znormalizować robienie zakupów w sklepach autonomicznych.

Sklep autonomiczny Żabka Nano (mat. prasowe Żabka Polska)

Auchan swój pierwszy sklep autonomiczny w Polsce otworzył w czerwcu 2023 roku. Pod szyldem Auchan GO zadebiutowała wtedy placówka, która działa do dnia dzisiejszego. Sieć zapowiadała wtedy także kolejne otwarcia. W ciągu najbliższych lat miałoby powstać nawet 40 takich placówek. Póki co jednak licznik zatrzymał się na jednym sklepie. 

Co dalej ze sklepem autonomicznym føtex? Na ten moment, jak informuje Grupa Salling, placówka znajduje się na etapie finalizacji ostatnich kwestii technologicznych. Za sprawą tej placówki, technologia korzystająca z kamer po raz pierwszy ujrzy światło dzienne na duńskim rynku spożywczym - informuje grupa. 


foto: mat. prasowe (Salling Group)

Reklama