Drosed chce przejąć zakład produkcyjny Konspolu. Podpisano warunkową umowę

Drosed chce przejąć zakład produkcyjny Konspolu. Podpisano warunkową umowę

Drosed Holding S.A. poinformował o zawarciu warunkowej umowy zakupu zakładu produkcyjnego Konspol w Nowym Sączu. Transakcja ma umożliwić firmie wejście w segment dań gotowych z silną marką Konspol. 

Drosed przejmuje zakład Konspolu

Od 2019 roku Konspol jest częścią koncernu Cargill – giganta wśród dostawców produktów i usług dla przemysłu rolno-spożywczego. Na mocy zawartej pomiędzy przedsiębiorstwami umowy warunkowej, Drosed Holding stałby się właścicielem jednego z dwóch zakładów Konspol. Jak dodaje prezes zarządu Drosed Holding, Adam Sojka, akwizycja umożliwi firmie wejście w segment dań gotowych, z silną marką Konspol, co wpisuje się w strategiczne kierunki rozwoju Drosedu. 

Wraz z tą transakcją Grupa Drosed rozwija nie tylko swoje możliwości produkcyjne, ale również zyskuje doświadczony i profesjonalny zespół. Działamy na wielu rynkach, ale najważniejszy dla nas i na nim się koncentrujemy, jest rynek polski.

Adam Sojka, prezes zarządu Drosed Holding

Poza zakładem w Nowym Sączu, Konspol posiada jeszcze obiekt w Słupcy. Jak informuje firma, transakcja z Drosedem nie obejmuje zintegrowanych operacji łańcucha dostaw kurczaka w Słupcy i Gierlatowie, które pozostają w Cargillu. Strony spodziewają się sfinalizowania operacji w 2024 roku z zastrzeżeniem ograniczonych i zwyczajowych warunków zamknięcia.

Finalizacja jeszcze w tym roku

Drosed i Cargill dokładają wszelkich starań, aby przeniesienie własności odbyło się przed  końcem roku i przebiegło bezproblemowo – informują w komunikacie firmy i dodają przy tym, że pracownicy i interesariusze firmy Cargill w Nowym Sączu mogą być pewni, że w okresie przejściowym firma pozostanie "niezmieniona". Na ten moment w zakładzie pracuje około 600 osób.

Przez ponad 40 lat Nowy Sącz i marka Konspol były synonimem wysokiej jakości polskich dań gotowych. Jesteśmy przekonani, że grupa DROSED to odpowiedni właściciele, aby budować na tym dziedzictwie dzięki ciągłemu skupieniu się na ludziach i szerokiej wiedzy w kategoriach dań gotowych w całej Europie.

Karel Zimmerman, dyrektor zarządzający Cargill Protein Europe

Kolejne przejęcia. Drosed konsoliduje rynek

Grupa Drosed z obrotami przekraczającymi 3,0 mld złotych rocznie jest jednym z głównych uczestników rynku produktów drobiowych w Polsce. Od 2000 roku należy do francuskiego producenta drobiu świeżego, Grupy LDC – której obroty wynoszą ponad 5,1 mld euro. 

W portfolio Grupy Drosed znajdziemy takie marki jak Zagrodowy, Drosed, Podlaski i Drop. Zamiar przejęcia zakładu Konspolu i wejścia z tą marką w segment dań gotowych, nie jest pierwszym konsolidacyjnym działaniem producenta. Zaledwie kilka miesięcy temu, w listopadzie 2023 roku, Drosed podpisał umowę zakupu Indykpolu, tym samym inicjując wejście w segment mięsa indyczego. Na tym jednak nie koniec. Prezes Grupy Drosed zapowiada bowiem dalsze inwestycje.

Branża drobiarska konsoliduje się i inwestycje są konieczne. Jesteśmy na to gotowi. Grupa Drosed jest zdeterminowana, aby wciąż dynamicznie się rozwijać i sprostać wyzwaniom jakie stawia przed nami rynek.

Adam Sojka, prezes zarządu Drosed Holding

foto: stockadobe(Nataliia)

Reklama