Wielkie przejęcie w branży mięsnej: Indykpol w rękach Drosed

Wielkie przejęcie w branży mięsnej: Indykpol w rękach Drosed

Drosed ogłosił podpisanie umowy dotyczącej zakupu grupy kapitałowej Indykpol z planem finalizacji transakcji w pierwszym półroczu 2024 roku. Warunki przejęcia zostały uzgodnione w wyniku wspólnej inicjatywy obu firm.

Zakup Indykpolu wpisuje się w zakładane przez Grupę kierunki rozwoju strategicznego. Umowa będzie realizowana po uzyskaniu niezbędnych zgód organów nadzoru konkurencji i konsumentów.

Drosed kupuje Indykpol

Przejęcie Indykpolu ma umożliwić firmie rozszerzenie profilu działalności o, nieobecne do tej pory w ofercie Drosed, mięso indycze, a także przetwory i wędliny z indyka. Marka Indykpol nie zniknie z rynku. Prezes zarządu Grupy Drosed, Adam Sojka, poinformował, że dołączy ona do portoflio marek Grupy.

Obserwujemy, że branża drobiarska konsoliduje się i zdajemy sobie sprawę z faktu, że inwestycje są  konieczne, jeśli chcemy sprostać konkurencji. Wraz z tą transakcją Grupa Drosed zyskuje doświadczony i profesjonalny zespół pracowników Indykpolu oraz sprawdzonych partnerów jakimi są hodowcy i farmerzy. 

Adam Sojka, prezes zarządu Grupy Drosed

Dodatkowo Drosed liczy na rozszerzenie bazy klientów o tych, którzy do tej pory współpracowali w Indykpolem. Poza tym firma zamierza przygotować bardziej komplementarną ofertę dla dotychczasowych klientów.

Właściciele Indykpolu przeanalizowali różne strategie

Transakcja przejęcia była poprzedzona wieloma analizami w zarządzie Indykpolu. Jak poinformował Piotr Kulikowski, prezes zarządu Indykpol S.A., "dynamika ostatnich lat spowodowała, że właściciele Indykpol S.A. wspólnie z zarządem spółki ponownie przeanalizowali różne strategie rozwoju".

Prezes Indykpolu podkreślił przy tym, że jego firma łącząc siły z Grupą Drosed, zamierza stać się liderem branży indyczej w Europie. Indykpol, będąc częścią LDC Group, widzi w tej transakcji nowe perspektywy rozwoju dla swoich pracowników i przewiduje udane kolejne lata.

jestem przekonany, że Grupa Drosed będzie doskonałym partnerem dla dalszego rozwoju Indykpolu i spółek zależnych. Wierzę, że łącząc wszystko co najlepsze w olsztyńskiej firmie z kompetencjami i możliwościami czołowej firmy europejskiej, GK Indykpol stanie się liderem branży indyczej w Europie.

Piotr Kulikowski, prezes zarządu Indykpol S.A.

Drosed skupi się na polskim rynku

Po przejęciu Indykpolu, Drosed zamierza postawić na zintegrowaną produkcję. Jak poinformował Adam Sojka, firma chce zwiększyć kontrolę "nad całym procesem".

Działamy na wielu rynkach, ale najważniejszy dla nas i na nim się koncentrujemy, jest rynek polski.

Adam Sojka, prezes zarządu Grupy Drosed

"Indykpol to dla mnie znacznie więcej niż tylko miejsce pracy, dlatego cieszę się, że z nowym właścicielem czekają go wspaniałe kolejne lata" - podsumował Piotr Kulikowski, prezes zarządu Indykpol S.A.

Grupa Drosed z obrotami na poziomie ponad 3 mld złotych rocznie, jest jednym z głównych uczestników rynku produktów drobiowych w Polsce. Zatrudnia ponad 3000 pracowników i produkuje 150 tys. ton produktów gotowych rocznie. Firma zajmuje sie przede wszystkim produkcją drobiu zarówno premium jak kurczaki, kaczki, gęsi, a także segmentem produktów ekonomicznych. Producent posiada w swoim portfelu cztery marki: Drosed, Zagrodowy, Podlaski oraz Drop. 

Inykpol jest grupą kapitałową, która skupia spółki produkujące pasze, pisklęta indycze, posiadających własne fermy, rzeźnię i przetwórnię. Firma oferuje produkty pod własnym brandem, jak również pod markami własnymi.


foto: Piotr Kulikowski, prezes zarządu Indykpol S.A. (mat. redakcji)

Reklama