Drosed ogłosił podpisanie umowy dotyczącej zakupu grupy kapitałowej Indykpol z planem finalizacji transakcji w pierwszym półroczu 2024 roku. Warunki przejęcia zostały uzgodnione w wyniku wspólnej inicjatywy obu firm.
Zakup Indykpolu wpisuje się w zakładane przez Grupę kierunki rozwoju strategicznego. Umowa będzie realizowana po uzyskaniu niezbędnych zgód organów nadzoru konkurencji i konsumentów.
Drosed kupuje Indykpol
Przejęcie Indykpolu ma umożliwić firmie rozszerzenie profilu działalności o, nieobecne do tej pory w ofercie Drosed, mięso indycze, a także przetwory i wędliny z indyka. Marka Indykpol nie zniknie z rynku. Prezes zarządu Grupy Drosed, Adam Sojka, poinformował, że dołączy ona do portoflio marek Grupy.
Dodatkowo Drosed liczy na rozszerzenie bazy klientów o tych, którzy do tej pory współpracowali w Indykpolem. Poza tym firma zamierza przygotować bardziej komplementarną ofertę dla dotychczasowych klientów.
Właściciele Indykpolu przeanalizowali różne strategie
Transakcja przejęcia była poprzedzona wieloma analizami w zarządzie Indykpolu. Jak poinformował Piotr Kulikowski, prezes zarządu Indykpol S.A., "dynamika ostatnich lat spowodowała, że właściciele Indykpol S.A. wspólnie z zarządem spółki ponownie przeanalizowali różne strategie rozwoju".
Prezes Indykpolu podkreślił przy tym, że jego firma łącząc siły z Grupą Drosed, zamierza stać się liderem branży indyczej w Europie. Indykpol, będąc częścią LDC Group, widzi w tej transakcji nowe perspektywy rozwoju dla swoich pracowników i przewiduje udane kolejne lata.
Drosed skupi się na polskim rynku
Po przejęciu Indykpolu, Drosed zamierza postawić na zintegrowaną produkcję. Jak poinformował Adam Sojka, firma chce zwiększyć kontrolę "nad całym procesem".
"Indykpol to dla mnie znacznie więcej niż tylko miejsce pracy, dlatego cieszę się, że z nowym właścicielem czekają go wspaniałe kolejne lata" - podsumował Piotr Kulikowski, prezes zarządu Indykpol S.A.
Grupa Drosed z obrotami na poziomie ponad 3 mld złotych rocznie, jest jednym z głównych uczestników rynku produktów drobiowych w Polsce. Zatrudnia ponad 3000 pracowników i produkuje 150 tys. ton produktów gotowych rocznie. Firma zajmuje sie przede wszystkim produkcją drobiu zarówno premium jak kurczaki, kaczki, gęsi, a także segmentem produktów ekonomicznych. Producent posiada w swoim portfelu cztery marki: Drosed, Zagrodowy, Podlaski oraz Drop.
Inykpol jest grupą kapitałową, która skupia spółki produkujące pasze, pisklęta indycze, posiadających własne fermy, rzeźnię i przetwórnię. Firma oferuje produkty pod własnym brandem, jak również pod markami własnymi.
foto: Piotr Kulikowski, prezes zarządu Indykpol S.A. (mat. redakcji)