Kabanosy z kurczaka od marki Duda. Nowe spojrzenie na zdrową przekąską

Kabanosy z kurczaka od marki Duda. Nowe spojrzenie na zdrową przekąską

Na rynku debiutuje nowość z linii High Protein od marki Duda – kabanosy z mięsa drobiowego. To przekąska, która została opracowana w taki sposób, aby dostarczać jak najwyższą zawartość białka. Renata Nowak, główna technolog w CEDROB FOODS S.A., podzieliła się z nami tajnikami powstawania produktu, który ma szansę stać się hitem wśród zdrowych przekąsek.

Kabanosy z wysoką zawartością białka

Mięso drobiowe jest wyrobem pozytywnie odbieranym przez konsumentów. Jak przyznaje Renata Nowak, stoi za tym szereg właściwości. "Zawiera ono wysokiej jakości białko, które jest łatwo przyswajalne oraz pełnowartościowe" – wyjaśnia. To właśnie te cechy białego mięsa sprawiły, że technolodzy CEDROB FOODS S.A., właściciela marki Duda, przystąpili do prac nad stworzeniem drobiowej przekąski w formie kabanosa. 

Kabanosy z linii High Protein pochodzą wyłącznie z mięsa z kurczaka. Dla konsumenta oznacza to, że może w łatwy sposób dostarczyć swojemu organizmowi odpowiednią ilość białka, która jest bardzo ważna dla prawidłowego funkcjonowania człowieka. Białko to jest pełnowartościowe oraz zawiera wszystkie niezbędne aminokwasy egzogenne, czyli takie, których organizm sam sobie nie potrafi wytworzyć.

Renata Nowak, główna technolog w CEDROB FOODS S.A.

Osłonka kolagenowa w kabanosach High Protein

Podczas opracowywania nowej przekąski, CEDROB FOODS S.A. zadbało o to, aby produkt całościowo był skierowany na cel, jakim jest dostarczenie jak najwyższej zawartości białka. W wyrobie zastosowano w tym celu osłonkę kolagenową.

W kabanosach z linii High Protein nawet jadalna osłonka kolagenowa jest otrzymywana z białka. Dzięki temu, że zachowuje stałą średnicę, pozwala nam uzyskać produkt naprawdę wysokiej jakości, bardzo powtarzalny, który jest zawsze idealnie wysuszony. Dodatkowo osłonka jest praktycznie niewyczuwalna podczas jedzenia.

Renata Nowak, główna technolog w CEDROB FOODS S.A.

Prace nad stworzeniem linii High Protein trwały od lat. Obecnie w ofercie znajdziemy między innymi parówki czy plastry z gotowanego kurczaka, a także dania gotowe.


foto: mat. partnera

Reklama