Tego jeszcze nie było. W McDonald's można kupić sos do Big Maca

Tego jeszcze nie było. W McDonald's można kupić sos do Big Maca

Sos Big Mac to, jak informuje McDonald's, jedna z najpilniej strzeżonych receptur sieci. Od teraz możemy go kupić jako odrębną pozycję w restauracjach McDonald's. Ile kosztuje sos Big Mac? Do czego smakuje najlepiej?

Kultowy sos Big Mac jest już dostępna jako osobna pozycja w menu McDonald's. Jak informuje sieć, ma ona sprawiać, że "dosłownie wszystko smakuje lepiej". Nowości tej towarzyszy także wprowadzenie do oferty kanapki Big Mac BLT oraz odsłony Big Maca z bekonem. Oferta jest ściśle limitowana.

Sos Big Mac w McDonald's – cena

McDonald's doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że kultowa już kanapka Big Mac to wyjątkowa pozycja w menu oraz gustach Polaków. Nie powstrzymało to amerykańskiego giganta do namieszania w tej wąskiej kategorii. Do menu McDonald's dołącztły właśnie dwa nowe warianty Big Maca. Do tego wszystkiego sieć wprowadziła sos Big Mac jako odrębną pozycją. Ile kosztuje?

Sos Big Mac to jedna z najpilniej strzeżonych receptur McDonald's. Obecnie możemy go kupić jako odrębną pozycję. Cena sosu Big Mac wynosi około 1,90 zł. 

Sos Big Mac – z czym jeść? Do kiedy można go kupić?

Sos do Big Maca zawiera 263 kcal w 100 gramach produktu. W porcji znajduje się ich natomiast 66. Zgodnie z rekomendacją McDonald's, sos Big Mac poprawia smak każdej potrawy. Warto zatem spróbować go chociażby z frytkami klasycznymi lub nowością, jaką są kartofelki ziemniaczane, czyli frytki w kratkę. 

Zarówno sos Big Mac, jak i nowe odsłony kultowej kanapki są dostępne w McDonald's w ramach limitowanej czasowo oferty. McDonald's nie podał jednak konkretnej daty zakończenia sprzedaży sosu Big Mac.

Receptura owiana tajemnicą

Receptura sosu do Big Maca była do tej pory zamknięta wyłącznie w kanapce. Po raz pierwszy możemy spróbować tego kultowego smaku samodzielnie lub w połączeniu z inną potrawą. Nie brakuje jednak domysłów dotyczących tego, jakie są składniki sosu do Big Maca.

Wśród wielu amatorskich przepisów wyłania się obraz potencjalnego składu sosu Big Mac. Jego bazą ma być majonez. Do tego potrzeby ma być jeszcze ocet, musztarda, cebula, ogórki konserwowe oraz przyprawy takie jak mielony czosnej, papryka czerwona czy pieprz i sól.


foto: mat. prasowe

Reklama