Przed nami Międzynarodowy Festiwal Wina 2024. Co będzie się działo?

Przed nami Międzynarodowy Festiwal Wina 2024. Co będzie się działo?

Międzynarodowy Festiwal Wina to coroczne wydarzenie organizowane przez spółkę TiM. Tegoroczna edycja odbędzie się już 16 maja w Hotelu Airport Okęcie w Warszawie. Dla kogo dedykowany jest Festiwal Wina? Jak wziąć w nim udział?

Międzynarodowy Festiwal Wina Warszawa 2024

Międzynarodowy Festiwal Wina to wydarzenie społeczno-kulturalne, które łączy świat biznesu, kultury, mediów i pasji. Celem eventu jest budowanie kultury wina w Polsce, zacieśnianie więzi z międzynarodowym środowiskiem winiarskim, wymiana doświadczeń, budowanie długofalowych relacji oraz edukacja.

Gośćmi wydarzenia od pierwszej edycji są przedstawiciele uznanych w świecie winiarni, miłośnicy i pasjonaci wina, reprezentanci największych sieci handlowych, właściciele i pracownicy punktów detalicznych, przedstawiciele świata mediów oraz organizacji winiarskich.

Festiwal Wina 2024. Co będzie się działo?

Festiwal Wina to możliwość spotkania ciekawych osobowości, wymiany doświadczeń i zdobycia nowej wiedzy. Na zaproszonych gości czekają strefy z winami z różnych zakątków świata. Oprócz degustacji ciekawych pozycji z portfolio TiM S.A., uczestnicy odkrywają smak win niedostępnych na polskim rynku.

Podczas tegorocznej edycji goście będą mogli odwiedzić również strefy z serami, wędlinami i przekąskami włoskimi oraz z czekoladą. Na szczególną uwagę zasługiwać będzie strefa e-TiM, prezentująca intuicyjny portal sprzedaży wina dla branży retail. A to nie koniec niespodzianek.

Szkolenia podczas Międzynarodowego Festiwalu Wina

Podczas Festiwalu Wina nie zabraknie także paneli szkoleniowo-degustacyjnych, które poprowadzą wybitni sommelierzy należących do Stowarzyszenia Sommelierów Polskich, reprezentanci wielokrotnie nagradzanych winiarni oraz eksperci świata nauki, biznesu i mediów. Organizator zaplanował aż siedem takich paneli:

  • Perły Węgier - przewodnik po winach węgierskich
  • Sekrety winiarskie - zasady doboru wina do potraw
  • Podróż do Chile z marką Cono Sur - rowery w winnicy
  • Letnie smaki Portugalii - region Tejo i Minho
  • Deska serów i butelka wina - jak łączyć wino z serami?
  • Kalejdoskop win Panul - odkryj chilijskie doliny Colchagua i Curico.

Więcej informacji o Międzynarodowym Festiwalu Wina znajduje się pod adresem: festiwal.tim-wina.com.pl


foto: mat. partnera

Reklama