Żabka zmienia kurs. Chce być największą siecią street-foodową w Polsce

Żabka zmienia kurs. Chce być największą siecią street-foodową w Polsce

Żabka wyznacza nowy kierunek rozwoju swoich sklepów. Licząca już ponad 10 tysięcy placówek sieć do końca tego roku przekształci połowę sklepów franczyzowych w lokale gastronomiczne. Placówki zostaną przebudowane na Żabka Cafe. Będą serwować ciepłe posiłki. W ten sposób detalista chce przekształcić się w największego dostawcę street foodu w kraju.

Żabka stawia na rozwój gastro

O planach sieci poinformował Przemysław Kijewski, dyrektor ds. operacyjnych w Żabka Polska, podczas corocznego zjazdu franczyzobiorców sieci, jakim jest Żabka Polska Expo. Zaznaczył, że sieć chce być numerem 1 w obszarze ciepłych przekąsek. "Chcemy, aby gdy ktoś pomyśli street food, to odpowiedź brzmiała Żabka" – zaznaczył. 

Przemiana sklepów w lokale gastro rozpocznie się od 5 tysięcy placówek – zapowiadał Przemysław Kijewski. Do końca 2024 roku ich liczba wzrośnie do 7 tysięcy. 

Sposób Żabki na gastronomię

Duże znaczenie w realizacji celu, jakim jest zostanie największym dostawcą street food w Polsce odgrywa piec Merrychef. To właśnie za jego sprawą detalista zamierza do końca roku przekształcić połowę sklepów w lokale gastro. Piec ma bowiem uczynić z placówki detalicznej – małą gastronomię. 

O wprowadzeniu pieców Merrychef Żabka informowała już wiele miesięcy temu. We wrześniu 2023 roku detalista informował o wprowadzeniu tego urządzenia do 2400 sklepów. "Wprowadzenie pieców Merrychef to część długofalowej strategii Żabki, która ma na celu rozbudowę oferty gastronomicznej" – przekazywała wtedy firma. 

Pierwszy lokal Żabki typu fast-food

Wiele wskazuje na to, że transformacja sklepów Żabka w lokale gastro będzie w głównej mierze opierać się na wzbogaceniu oferty gastronomicznej placówki, dzięki wdrożeniu pieca Merrychef. Urządzenie umożliwia przygotowanie bardziej wymagających dań gorących jak burgery czy zapiekanki.

Na tym jednak nie koniec. Zaledwie kilka dni temu sieć otworzyła bowiem pierwszy sklep Żabka ze strefą gastro. Tworząc tę placówkę detalista zdecydowanie wyszedł o krok dalej. Podzielono w niej przestrzeń na różne strefy: sklepową, gastronomiczną oraz konsumpcyjną.


foto: mat. prasowe