Sklepy nie wystarczają już Żabce? Detalista zaczyna konkurować z fast foodami

Sklepy nie wystarczają już Żabce? Detalista zaczyna konkurować z fast foodami

O tym, że działalność gastronomiczna jest szczególnie ważną częścią biznesu dla Żabki wiemy już przynajmniej od października 2022 roku, kiedy to detalista poinformował media o niemałej zmianie w obrębie komunikacji. Firma postawiła wtedy na ułatwianie codzienności Polaków. Jednym z jej elementów były gotowe posiłki. Detalista właśnie wykonał kolejny krok.

W poznańskim centrum handlowym Avenida Żabka otworzyła nową placówkę ze specjalną strefą gastronomiczną, w której można wygodnie usiąść i zjeść ciepły posiłek. To kolejny, po sklepie dla zmotoryzowanych Żabka, śmiały krok, którym detalista wkracza w segment jedzenia typu fast food.

Strefa gastro Żabki. Pierwszy punkt w Poznaniu

Sklep Żabka ze strefą gastro znajduje się na parterze centrum handlowego w Poznaniu. Powierzchnia sali sprzedaży wynosi 102 mkw. Punkt tworzy spójną kompozycję pod względem nawigacyjnym, która prowadzi konsumenta przez różne etapy zakupów. W placówce są wydzielone trzy strefy, różniące się także kolorystyką:

  • sklepowa,
  • gastronomiczna,
  • konsumpcyjna.

Część gastronomiczna wraz z konsumpcyjną stanowią 2/3 powierzchni sali sprzedaży. Strefę konsumpcyjną dobrze widać już od wejścia. Dominują w niej intensywne kolory: żółty, czerwony i pomarańczowy, a na ścianach zastosowano dekoracyjną mozaikę. Strefa ta jest dodatkowo oświetlona.

Z kolei wzdłuż witryny sklepowej znajdują się wysokie stoliki, a dla wygody klientów robiących zakupy z małymi dziećmi przygotowano dziecięce foteliki. Spożywaniu posiłków towarzyszy muzyka. Wnętrze sklepu zostało wzbogacone m.in.: intrygującą fototapetą, realistycznym "deszczem frytek" czy trzema dużymi ekranami, na których prezentowana jest oferta produktowa.

Żabka jako fast food? Menu jest spore

W punkcie Żabki w poznańskim centrum handlowym klienci mogą spróbować nowości, czyli dań na bazie frytek, takich jak: frytki z dojrzewającym salami i dodatkami, frytki z kiełbasą pieczoną i dodatkami, frytki z salsą meksykańską, jalapeño i dodatkami oraz frytki z kebabem z kurczaka i dodatkami.

Do ich dyspozycji jest także cały asortyment szybkich przekąsek na ciepło, znanych z Żabka Café, w tym również przekąski z oferty #PROSTOzPIECA, przygotowywane w piecu hybrydowym: nuggetsy, stripsy i popsy z kurczaka, chrupboxy (czyli zestawy frytek z dodatkiem mięsnym), zapiekanki, burgery oraz churrosy.

W punkcie gastronomicznym Żabki można zamówić również gorącą, świeżo mieloną kawę – z opcją dodania do niej mleka krowiego, w tym także bez laktozy czy napoju owsianego. Na uwagę zasługują też ciepłe wypieki, zarówno słodkie, jak i wytrawne, np. croissanty. Miłośników słodkości na zimno ucieszy zaś możliwość zakupu shake’ów, sprzedawanych w trzech smakach: waniliowym, truskawkowym i czekoladowym.


foto: mat. partnera