Lidl inwestuje potężne środki w rozwój handlu online

Lidl inwestuje potężne środki w rozwój handlu online

Grupa Schwarz, właściciel sieci sklepów Lidl, zamierza doinwestować digitalową jednostkę obsługującą sklepy online sieci na siedmiu rynkach. Mowa o kwocie opiewającej na 200 milionów euro. Celem dokapitalizowania ma być zbliżenie do siebie sklepów online i placówek stacjonarnych. 

Lidl inwestuje w zakupy online

O sprawie donosi niemiecki dziennik Lebensmittel Zeitung, który zauważa, że stara się w ten sposó uratować nienajlepszą sytuację cyfrowego biznesu. Firma odnotowała bowiem w minionym roku obrotowym znaczne straty z cyfrowej sprzedaży w Niemczech, ale także usług oferowanych w innych krajach. Ta wyniosła 219 mln euro. 

Poza znacznym dokapitalizowaniem, Lidl Digital zyskał w ostatnim czasie także nowe kierownictwo. Na jego czele stanął Christian Hartnagel. Jak przyznał, najnowsza inwestycja ma pomóc w połączeniu segmentu handlu online i offline, które do tej pory były od siebie zbytnio oddzielone. 

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z INFORMACJAMI Z RYNKU:

Obserwuj nas w Google News

Konkurencja nie śpi

Podczas, gdy Lidl na poziomie centralnym decyduje się na znaczne inwestycje w digitalową odnogę, w Polsce od kilku miesięcy funkcjonuje już sklep online Biedronki, czyli głównego konkurenta Lidla na polskim rynku.

W cyfrowy biznes inwestycje także Kaufland, który należy do tego samego właściciela, co Lidl. Firma poinformowała bowiem w kwietniu o debiucie Kaufland Global Marketplace w Polsce.


foto: mat. redakcji