Żabka stworzy sieć sklepów w Rumunii. Na początek otworzy 200 placówek

Żabka stworzy sieć sklepów w Rumunii. Na początek otworzy 200 placówek

Żabka przygotowuje się do otwarcia pierwszych sklepów w Rumunii. Rozwojem na tym rynku pokieruje wydzielona spółka Froo. Na jej czele stanie Radu Trandafir, który do tej pory zajmował stanowisko dyrektora generalnego w przejętej przez Grupę Żabka zaledwie kilka miesięcy temu firmie DRIM Daniel Distributie.

O sprawie donosi rumuński portal Progresiv powołując się na własne "źródła rynkowe". Podaje on, że ambitne plany Żabki w Rumunii obejmują otwarcie nawet 200 sklepów do końca 2024 roku. Oznacza to, że każdego miesiąca detalista musiałby otwierać średnio 22 nowe placówki. 

Polska to za mało. Żabka stworzy sieć sklepów w Rumunii

Sklepy Froo (bo pod taką nazwą z dużym prawdopodobieństwem zadebiutuje Żabka w Rumunii) początkowo mają być zlokalizowane w obszarach miejskich. Ich asortyment ma opiewać na około 2000 jednostek SKU z naciskiem na kategorie impulsowe – donosi rumuński portal. 

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z INFORMACJAMI Z RYNKU:

Obserwuj nas w Google News

Na czele rumuńskiego biznesu Żabki stanąć ma Radu Trandafir – współtwórca przejętej przez Żabkę firmy DRIM Daniel Distributie, który obecnie pełni w niej funkcję dyrektora generalnego.

Finalizacja tej transakcji miała miejsce w lutym 2024 roku i była pierwszym stanowczym krokiem Grupy Żabka na rumuńskim rynku. Jak komentował prezes Grupy Tomasz Sucharski, po 25 latach, który firma poświęciła na dynamiczny rozwój w Polsce, przyszedł czas na kolejny etap związany z rozpoczęciem działalności na nowym rynku. 


foto: mat. prasowe

Reklama