Żabka sfinalizowała zagraniczne przejęcie. Firma zacznie działać w Rumunii

Żabka sfinalizowała zagraniczne przejęcie. Firma zacznie działać w Rumunii

Grupa Żabka otrzymała zgodę rumuńskiego odpowiednika UOKiK na przejęcie przejęcie większościowych udziałów lidera dystrybucji FMCG w Rumunii – DRIM Daniel Distributie. Transakcja została tym samym sfinalizowana 28 lutego 2024 roku.

Właściciel sieci sklepów Żabka po raz pierwszy informował o planowanym przejęciu jeszcze w grudniu 2023 roku. Jak komentował wtedy prezes Grupy Tomasz Sucharski, po 25 latach, który firma poświęciła na dynamiczny rozwój w Polsce, przyszedł czas na kolejny etap związany z rozpoczęciem działalności na nowym rynku. 

Grupa Żabka w Rumunii

Przejęcie dotyczy firmy DRIM Daniel Distributie, która jest jedną z największych sieci dystrybucyjnych produktów typu FMCG na rynku rumuńskim. Obecnie zatrudnia ponad 800 osób i dostarcza towar do około 12 tys. sklepów handlu tradycyjnego na terenie Rumunii. 

Z zadowoleniem przyjęliśmy informację o zakończonym procesie formalnym połączenia DRIM Daniel Distributie z Grupą Żabka. To kolejny etap w kierunku rozwoju ekosystemu convenience na rynku europejskim i naszej dalszej ekspansji. Liczymy, że strategiczna współpraca z DRIM wpłynie na dalszy, dynamiczny rozwój tej spółki.

Tomasz Suchański, CEO Grupy Żabka

Formalne przejecie większościowych udziałów w DRIM Daniel Distributie umożliwia zapowiadany przez Grupę Żabka dalszy, przyspieszony rozwój spółki, przy wykorzystaniu pozycji rynkowej, lokalnej renomy DRIM, know how w obszarze convenience i zaangażowania kapitałowego. 


foto: mat. prasowe

Reklama