Auchan podwoi liczbę sklepów na stacjach paliw

Stacje paliw stają się coraz bardziej atrakcyjne dla dużych sieci sklepów. W ostatnim czasie swoje placówki w takim formacie otworzył między innymi SPAR, a także Żabka. Od kilku lat sieć placówek zlokalizowanych na stacjach paliw rozwija też Auchan. Francuski detalista upatruje w tej przestrzeni sporych szans. Padły deklaracje. 

Auchan buduje solidną sieć sklepów na stacjach paliw

Do 120 ma wzrosnąć liczba sklepów Easy Auchan na stacjach paliw do końca 2025 roku – przekazał w poniedziałkowym komunikacie detalista. Oznacza to, że na przestrzeni niecałych dwóch lat sieć zamierza podwoić liczbę tych placówek.

Na podstawie prowadzonego przez nas stałego monitoringu decyzji konsumenckich na naszych stacjach wiemy, że produkty Easy Auchan cieszą się dużym zainteresowaniem. Różnorodność, jakość i cena produktów Easy Auchan plus całodobowa dostępność i w wielu lokalizacjach również możliwość zrobienia zakupów z wykorzystaniem kas samoobsługowych to podkreślane przez naszych klientów największe zalety zakupów na naszych stacjach.

Barbara Wiążewska, dyrektor generalna działu retail bp Polska

Auchan rozpoczął testy sklepów na stacjach paliw już na przełomie 2020 i 2021 roku. To wtedy powstało dziesięć pierwszych placówek pod szyldem Easy Auchan na stacjach bp. 

Otwarcia kolejnych 40 sklepów w ramach kontynuacji strategicznej i długofalowej współpracy pomiędzy obiema firmami zostały zrealizowane w listopadzie i grudniu 2023 roku w 17 miastach w całej Polsce. Jak przyznaje Alexandre Saussard, dyrektor generalny Auchan Polska, zostały one "bardzo dobrze przyjęte przez klientów".

Ile sklepów Easy Auchan działa w Polsce?

Od początku 2024 roku realizowane są kolejne otwarcia. Według deklaracji detalisty, do końca pierwszego kwartału br. funkcjonująca na stacjach bp sieć Easy Auchan będzie liczyła 60 sklepów dostępnych dla klientów stacji na terenie całego kraju.

Ta liczba ma jednak jeszcze znacznie wzrosnąć. Do końca 2025 roku Auchan ma już zaplanowane co najmniej 60 kolejnych otwarć. Na koniec 2025 roku liczba sklepów Easy Auchan powinna zatem wynieść co najmniej 120 placówek.

Handel szuka nowych możliwości

Stacje paliw jako miejsce zakupów znacznie zyskały na znaczeniu w momencie znacznego ograniczenia handlu w niedziele. To właśnie w tym okresie swoich sił zaczął próbować także między innymi SPAR, który otworzył placówki na stacjach paliw AVIA. W ostatnim czasie do formatu tego przymierzać zaczęła się także Żabka. Pod koniec lutego br. Żabka otworzyła drugi sklep na stacji paliw i zapowiedziała kolejne otwarcia.

Liczba sklepów SPAR Express na stacjach paliw AVIA wynosiła w maju ub.r. 35 placówek. Żabka posiada na ten moment dwa takie sklepy. Pod względem ilościowym, Auchan znacznie wyprzedza konkurencję.


foto: mat. prasowe

Reklama