Polska Biedronka wkroczy na Słowację. Sieć nie zmieni nazwy

Polska Biedronka wkroczy na Słowację. Sieć nie zmieni nazwy

Plany ekspansji zagranicznej sieć sklepów Biedronka ogłosiła już w 2023 roku. Dowiedzieliśmy się wtedy, że portugalska grupa Jeronimo Martins wyjdzie z polskim szyldem na Słowację. Właśnie handlowy gigant zdradził więcej szczegółów.

Biedronka na Słowacji

Podczas czwartkowej konferencji prasowej Jeronimo Martins w Lizbonie, Luis Araujo, który kieruje szyldem Biedronka w Polsce, przyznał, że Grupa wybrała już miejsca, w których mają zostać otwarte pierwsze sklepy na Słowacji. Przypomnijmy, że to – zgodnie z jeszcze ubiegłorocznymi zapowiedziami – ma odbyć się jeszcze w 2024 roku.

Dowiedz się więcej: Biedronka już nie tylko w Polsce. Właściciel sieci zdradził plany ekspansji

Luis Araujo zdradził również, że sklepy na Słowacji będą miały taką samą nazwę oraz identyfikację wizualną jak sieć Biedronka w Polsce. Jak wyjaśnił, decydujący był w tym przypadku "duży ładunek emocjonalny", z którym wiąże się marka. "Wielu Słowaków przyjeżdża do Polski na zakupy, chcemy wykorzystać ten potencjał" – dodał.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z INFORMACJAMI Z RYNKU:

Obserwuj nas w Google News

Biedronka to obecna w Polsce sieć sklepów, która należy do hiszpańskiej Grupy Jeronimo Martins. Na koniec 2023 roku sieć liczyła w Polsce 3 569 placówek. 


foto: mat. redakcji

Reklama