Jednego dnia struktury Kaufland Polska opuszcza czterech dyrektorów

Jednego dnia struktury Kaufland Polska opuszcza czterech dyrektorów

Kaufland szykuje spore przetasowanie w zarządzie firmy w Polsce. Detalista poinformował właśnie o zmianach, które nastąpią wraz z początkiem marca. Struktury firmy opuści czterech dyrektorów.

Duże zmiany w kadrze dyrektorskiej Kaufland

Wraz z ostatnim dniem lutego 2024 roku firmę opuszcza Adam Madeja, który pełnił rolę dyrektora departamentu sprzedaży region zachód, Ewelina Jarosińska, dotychczasowa dyrektor departamentu obszary centralne, Marcin Łojewski, dyrektor departamentu administracji oraz Paweł Staniszewski, dyrektor pionu pontrollingu. 

W związku z powyższymi zmianami z dniem 1 marca 2024 obowiązki odpowiednio przejmują kolejno: Martin Piterak, Karol Krasowski, Przemysław Witkowski oraz Stephanie Völlinger.

Znamy następców

Wraz z początkiem marca Martin Piterak obejmie stanowisko dyrektora departamentu sprzedaży region zachód. Martin pracuje w Kaufland Czechy od 1998 roku. Początkowo był zatrudniony w logistyce, następnie w SCM i zakupie. Od 2020 roku jest odpowiedzialny za zarządzanie departamentem sprzedaży w Czechach.

Karol Krasowski obejmie stanowisko dyrektora departamentu obszary centralne. Karol jest związany z Lidl od ponad 20 lat, w tym od 14 lat z Lidl Polska, a obecnie z Lidl Słowacja. Bardzo dobrze zna polski handel detaliczny a w szczególności branżę nieruchomości.

Przemysław Witkowski obejmie stanowisko dyrektora departamentu administracji. Przemysław jest związany z Kaufland Polska od 2001 roku i dotychczas był odpowiedzialny za pion rachunkowości i finansów jako dyrektor departamentu rachunkowości i finansów.

Stephanie Völlinger obejmie stanowisko dyrektora pionu controllingu. Stephanie jest odpowiedzialna za dział controllingu zakupu i data science w międzynarodowym pionie controllingu.

Kaufland Polska zyskało nowego szefa

To nie koniec zmian w strukturach Kaufland. Wraz z początkiem czerwca Krzysztof Szponder obejmie stanowisko dyrektora departamentu zakupu. Krzysztof ma wieloletnie doświadczenia w branży detalicznej, w tym kilka lat na stanowisku dyrektora departamentu zakupu w Kaufland Polska. Zastąpi on na tym stanowisku Laurę Elenę Manu, która w ubiegłym roku odeszła z firmy.

W ramach zmian personalnych Michał Łagunionek obejmie stanowisko Prezesa Zarządu z dniem 1 marca 2024. Jest on związany ze spółkami grupy Schwarz od ponad 20 lat i zastąpi Gunnara Günther, który opuszcza firmę. Kaufland jest reprezentowany w Polsce od 2001 roku i obecnie posiada 245 sklepów.


foto: mat. redakcji

Reklama