Kaufland Polska będzie miał nowego prezesa. Kto stanie na czele firmy?

Kaufland Polska będzie miał nowego prezesa. Kto stanie na czele firmy?

Kaufland Polska ogłosił ważne zmiany na stanowisku prezesa zarządu. Gunnar Günther, obecny prezes, zdecydował opuścić firmę ze względów osobistych, kończąc tym samym swoją 28-letnią karierę w spółce.

Kaufland Polska zmienia prezesa

Günther, który pełnił rolę prezesa zarządu od 2009 roku, odegrał kluczową rolę w rozwoju polskiego oddziału Kaufland, prowadząc go ku licznych sukcesom. 

Dziękujemy Gunnarowi za jego osiągnięcia i szczególne zaangażowanie w Polsce. Życzymy mu wszystkiego najlepszego w życiu osobistym.

wyraził swoje uznanie Thorsten Sauter, członek zarządu ds. zakupów i koordynacji krajów

Podczas 28 lat w Kaufland Günther zajmował kilka odpowiedzialnych stanowisk w Departamencie Sprzedaży. Polskim oddziałem kierował w sumie przez 14 lat. Przychodzi jednak czas na nowe wyzwania.

Gunnar Günther, obecny prezes Kaufland Polska (mat. prasowe)

Michał Łagunionek na czele Kaufland w Polsce

Od 1 kwietnia 2024 roku na czele Kaufland Polska stanie nowy prezes zarządu - Michał Łagunionek. Z ogromnym doświadczeniem w Grupie Schwarz, Michał pełnił różne kluczowe funkcje. Przez pierwsze 15 lat zajmował się rozwojem sieci Lidlu Polska. Następnie zajął miejsce wśród członków zarządu Lidl International i Lidl US.

Michał Łagunionek, nowy prezes Kaufland Polska (mat. prasowe)

Kaufland Polska, z 240 sklepami w kraju, jest jednym z największych oddziałów Kaufland w Europie Wschodniej. Nowa era z Michałem Łagunionkiem na czele obiecuje kontynuację sukcesów i dalszy rozwój firmy na polskim rynku.


foto: Michał Łagunionek, nowy prezes Kaufland Polska (mat. prasowe)

Reklama