Lidl rozda pączki za darmo w Tłusty Czwartek. Gdzie jest haczyk?

Lidl rozda pączki za darmo w Tłusty Czwartek. Gdzie jest haczyk?

Pączki za darmo w Lidlu to wydarzenie, które jeszcze nie miało miejsca. Mogłoby się wydawać, że sieć zdecydowała o tej akcji, aby przyciągnąć klientów do sklepów... Prawda jest jednak zupełnie inna.

Lidl - pączki za darmo w Tłusty Czwartek

Podczas Tłustego Czwartku 2024 w sklepach Lidl można będzie dostać pączka za darmo. Akcja ma obowiązywać do momentu wyczerpania zapasów, a darmowego pączka dostaniemy przy kasie. Dokładnie mowa o pączkach z nadzieniem jagodowym, które jeszcze kilka dni temu mogliśmy zobaczyć w gazetce promocyjnej Lidla. Ich cena wynosiła wtedy 2,59 zł za sztukę. O co chodzi?

Pączki z nadzieniem jagodowym początkowo pojawiły się w gazetce promocyjnej Lidla na Tłusty Czwartek jako pozycja "idealna dla wegan". Miały być one pozbawione wszelkich składników odzwierzęcych. Cena "darmowych" pączkach wynosiła wtedy dużo ponad dwa złote. Teraz dostaniemy je darmo. Dlaczego?

Prędko okazało się, że w składzie "wegańskiego" pączka znajdowała się "laktoza w proszku (z mleka)". Już we wtorek 5 lutego jeden z czytelników przesłał do naszej redakcji zdjęcie, na którym powyższa pozycja widnieje wśród wielu składników tego wypieku. 

(Nie)wegańskie pączki za darmo w Lidlu

W odpowiedzi na pytania naszej redakcji biuro prasowe Lidla przyznało, że doszło do błędu po stronie dostawcy, o czym więcej pisaliśmy w artykule W "wegańskich" pączkach z Lidla była laktoza. Sieć wyjaśnia błąd(Nie)wegańskie pączki zostały wtedy wycofane ze sklepów. 

Po dwóch dniach sieć poinformowała naszą redakcję o tym, że "pączki o smaku jagodowym trafią m.in. do podopiecznych wybranych instytucji pożytku publicznego oraz będą rozdawane jako darmowy poczęstunek w wybranych lokalizacjach". Okazało się zatem, że sieć postanowiła wykorzystać nieprzyjemną pomyłkę i zrobić z niej coś dobrego, z pewnością dodatkowo przyciągając klientów do swoich sklepów w dniu Tłustego Czwartku.

Jak dostać pączka za darmo w Lidlu?

Zgodnie z przekazanymi naszej redakcji informacjami, pączki mają być rozdawane za darmo przy kasie w sklepach Lidl. Co więcej, ma nie obowiązywać żaden limit. Oferta darmowych pączków w Lidlu będzie obowiązywać do momentu wyczerpania zapasów. 


foto: mat. redakcji, gazetka promocyjna Lidl

Reklama