Żabka podsumowuje rok. Te przekąski biły rekordy popularności!

Żabka podsumowuje rok. Te przekąski biły rekordy popularności!

Podczas 12 miesięcy 2023 roku w sklepach Żabka sprzedano ponad 80 milionów hot dogów. Oznacza to, że średnio każdego dnia w placówkach sieci do bułek pakowano niemal 220 tysięcy parówek. To jednak nie koniec, ponieważ ofercie Żabki znajdziemy też sporo innych przekąsek.

Przy okazji rozpoczynającego się roku Żabka postanowiła podzielić się danymi dotyczącymi sprzedaży asortymentu z oferty gastronomicznej. Okazało się, że 2023 rok był kolejnym, który upłynął pod znakiem hot dogów.

Te przekąski Polacy kupowali najczęściej w Żabce

W 2023 roku w sklepach Żabka sprzedano ponad 80 milionów hot dogów. Spora część, bo ponad milion z nich, były hot dogami w wersjach limitowanych. Podczas 2023 roku w ramach specjalnych ofert w Żabce można było kupić m.in. Love Dog'a na Walentynki, czarnego hot doga na Halloween czy wakacyjnego Summer Doga. Właśnie ujawnione dane sprzedażowe potwierdzają, że działania te przynoszą wymierne rezultaty. Na tym jednak nie koniec.

Drugie miejsce na podium, z ponad 14 milionów sprzedanych sztuk, zajęło panini, a trzecie – chrupiące przekąski z oferty #PROSTOzPIECA, których kupiono ponad 6 milionów sztuk. 

Hot dog to z pewnością ulubiona ciepła przekąska klientów sieci Żabka, jesteśmy w tej kategorii niezaprzeczalnym liderem na rynku. Cieszy nas również rosnące zainteresowanie klientów innymi produktami z naszej sukcesywnie poszerzanej oferty gastronomicznej w ramach #PROSTOzPIECA.

Jerzy Roguski, dyrektor ds. komercyjnych i rozwoju handlu w Żabka Polska

Żabka nie chce być "tylko" sklepem

Znaczny rozwój oferty gastronomicznej jest jednym z filarów działań Grupy Żabka w Polsce. Ogłaszając nową strategię komunikacji w 2022 roku, detalista postawił szczególny nacisk na upraszczaniu życia swoich klientów. Gotowe posiłki dostępne w kilka minut wpisują się w tę strategię. 

Obecnie Żabka jest największą siecią punktów gastronomicznych w Polsce. W jej ofercie znaleźć można nie tylko hot dogi i panini, ale także pizza wrapy oraz wiele słodkości. 


foto: mat. prasowe

Reklama