McDonald’s nie spoczywa na laurach. Sieć stawia na dynamiczny rozwój

McDonald’s nie spoczywa na laurach. Sieć stawia na dynamiczny rozwój

W 2023 roku w Polsce powstało 31 restauracji McDonald’s. W planach sieć ma otwarcie 120 restauracji w ciągu trzech lat.

Wraz z powstawaniem nowych lokali zwiększyło się także grono franczyzobiorców McDonald’s. Do tego grona dołączyło ośmiu lokalnych przedsiębiorców zarządzających restauracjami.

W planach ciągły rozwój

Oprócz powstania 120 lokali w ciągu trzech lat, sieć restauracji zamierza zmodernizować około 100 restauracji już istniejących na polskim rynku. 

Jak podkreśla sieć, wiąże się to także ze zwiększeniem liczby dostawców oraz zatrudnienia. Obecnie sieć w Polsce zatrudnia ponad 31 tysięcy osób.

Zmiany w lokalach McDonald’s

Sieć w nowych i zmodernizowanych lokalach chce zapewnić łatwiejsze i bardziej intuicyjne doświadczenie dla odwiedzających.

Układ sali został zoptymalizowany, aby uprościć ścieżkę od momentu wejścia, poprzez złożenie zamówienia, aż po segregację odpadów przy koszach i opuszczenie restauracji. 

Jednym z kluczowych elementów zmian są nowoczesne wystroje wnętrz, które są starannie dostosowane do charakteru danej lokalizacji. 

Restauracje w miejscach często odwiedzanych przez rodziny z dziećmi, np. w Grudziądzu, oferują dedykowane rodzinne strefy wyposażone w stoły do gier. 

Z kolei lokale popularne wśród zmotoryzowanych, m.in. w Szczecinie, prezentują podwójne linie McDrive oraz specjalnie wydzielone miejsca postojowe dla kierowców korzystających z usługi Zamów i Odbierz.

W ramach innowacji McDonald’s wprowadza również przemyślane przestrzenie dedykowane pracownikom, takie jak Crew Room czy nowoczesne szatnie, aby zapewnić bardziej komfortowe warunki pracy.

Nieustannie dążymy do podnoszenia jakości obsługi i dostosowywania się do oczekiwań naszych gości. Nowe rozwiązania w restauracjach McDonald’s w Polsce to krok w kierunku lepszego i bardziej spersonalizowanego doświadczenia zarówno dla gości, jak i naszych pracowników.

Tomasz Rogacz, dyrektor zarządzający McDonald’s Polska

Na koniec 2023 roku w Polsce funkcjonowało 546 restauracji McDonald’s. Ponad 90% z nich prowadzonych jest przez 97 franczyzobiorców. 

Najnowsze lokale zostały otwarte w ponad dwudziestu nowych aglomeracjach, między innymi w Szczytnie, Giżycku, Regułach, Kościanie, Kozienicach, a także w Żaganiu, Brzegu, Lubaniu i Myszkowie.


Fot.: inf. prasowa

Reklama