Carrefour Polska również ograniczy współpracę z PepsiCo. Będą braki na półkach?

Carrefour Polska również ograniczy współpracę z PepsiCo. Będą braki na półkach?

W obliczu fiaska negocjacji pomiędzy siecią sklepów Carrefour i dostawcą wielu znanych marek, PepsiCo, klienci francuskich sklepów zamiast chipsów Lay's czy napojów Pepsi zobaczyli informację o tym, że produkty te nie są sprzedawane "ze względu na niedopuszczalne podwyżki cen". Skutek niepowodzenia negocjacji cenowych odczują także klienci polskich sklepów Carrefour. Krajowy oddział zapowiada ograniczenie współpracy z PepsiCo.

Spór cenowy pomiędzy Carrefour i PepsiCo

Carrefour Polska również ograniczy współpracę z tym PepsiCo na krajowym rynku – przekazało naszej redakcji biuro prasowe polskiego oddziału Carrefour. Firma przyznała, że negocjacje cenowe pomiędzy siecią sklepów i dostawcą zakończyły się niepowodzeniem. Ich celem, jak wyjaśnia Carrefour Polska, było obniżenie cen produktów tego producenta dla klientów.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z INFORMACJAMI Z RYNKU:

Obserwuj nas w Google News

Co z chipsami Lay's w polskich sklepach Carrefour?

Co to oznacza dla klientów polskich sklepów Carrefour? Zgodnie z informacjami przekazanymi w tym tygodniu przez francuskiego rzecznika sieci, informacje o niedostępności produktów marek PepsiCo wraz z uzasadnieniem, które są obecne w sklepach we Francji, nie pojawią się na pozostałych rynkach

Choć polskie biuro prasowe mówi o "ograniczeniu" współpracy bez wskazywania na konkretne skutki, możemy spodziewać się, że takie produkty jak chipsy Lay's czy napoje Pepsi, Mirinda i 7up wkrótce mogą stać się niedostępne w sklepach sieci w Polsce.

PepsiCo w swoim portfolio posiada także takie produkty i marki jak: woda źródlana Krystaliczne Źródło, napoje energetyczne Rockstar, soki i napoje Toma, napoje Lipton Ice Tea, chipsy Cheetos oraz Doritos.


foto: mat. redakcji wiadomoscispozywcze.pl

Reklama