Zakupy z Żabki w Wigilię nawet do 1:00 w nocy. Nie każdy będzie mógł skorzystać

Zakupy z Żabki w Wigilię nawet do 1:00 w nocy. Nie każdy będzie mógł skorzystać

Sklep czynny w Wigilię to wyzwanie, któremu szczególnie ciężko będzie sprostać w 2023 roku. 24 grudnia wypada w tym roku w niedzielę, która zgodnie z zapisami ustawy - jest dniem wolnym od handlu. Nic jednak straconego. Choć większość sklepów będzie nieczynna w Wigilię, to znamy sposób na zrobienie zakupów tego dnia, nawet do 23:00. 

Sklep czynny w Wigilię 2023

Z pomocą przybywa Żabka, a dokładniej - Żabka Jush. Aplikacja oferująca ekspresową dostawę zakupów będzie działać przez całą Wigilię 24 grudnia 2023 roku w standardowych godzinach. Oznacza to, że mieszkańcy Warszawy będą mogli zrobić zakupy w Wigilię do godziny 1:00 w nocy. Natomiast mieszkańcy Krakowa mogą skorzystać z usługi sklepu do godziny 23:00.

W święta Bożego Narodzenia (25-26 grudnia br.) Żabka Jush będzie nieczynna.

Sprawdź też godziny otwarcia Biedronki w Wigilię i Nowy Rok.

Aby zrobić zakupy w Wigilię w Żabka Jush należy mieć założone konto w aplikacji Jush. Dostawa, w zależności od nasilenia ruchu, jest realizowana od 15 minut do około godziny. W Żabce Jush kupimy produkty z niemal każdej kategorii, w tym barszcz, mleko, wodę, a także alkohol. 

Żabka - godziny otwarcia w Wigilię 2023

Poza Żabką Jush, która dowiezie zakupy mieszkańcom dwóch miast nawet późną nocą, w Wigilię będziemy mogli również zrobić zakupy w stacjonarnych sklepach Żabka. Które z nich będą otwarte? 

Decyzja o otwarciu sklepu w niedzielę 24 grudnia 2023 należy do właścicieli i właścicielek, ponieważ - zgodnie z zapisami ustawy - w drodze wyjątku placówka może zostać otwarte w dzień wolny od handlu pod warunkiem, że to właśnie oni będą obsługiwać klientów. Już teraz wiemy jednak, że wiele sklepów Żabka będzie otwarta w Wigilię 2023. Mogą one jednak działać w nietypowych godzinach.

Podobnie wygląda sytuacja w przypadku poniedziałku 25 grudnia 2023 oraz wtorku 26 grudnia 2023. Pierwszego dnia świąt wybrane sklepy Żabka mogą być otwarte, tak samo jak drugiego dnia świąt. Z dużym prawdopodobieństwem ich godziny otwarcia będą jednak znacznie krótsze niż na co dzień.

Zakupy w Sylwestra i 1 stycznia 2024

Żabka Jush pomoże także w przygotowaniach do ostatniej w tym roku nocy. W Sylwestra zamówienia z aplikacji będą dowożone od godziny 7:00 rano, aż do 22:00.

Z usługi będzie można skorzystać także w Nowy Rok. Pierwsze zamówienia z magazynów Jusha wyruszą po godzinie 11:00. Tego dnia zakupy będą dostarczane do godziny 23:00 w Krakowie oraz do 1 w nocy w Warszawie.


foto: mat. redakcji wiadomoscispozywcze.pl

Reklama