Lidl zgapia rozwiązania z hipermarketów? Ruszają testy nowej usługi

Lidl zgapia rozwiązania z hipermarketów? Ruszają testy nowej usługi

Lidl uruchomił pilotaż usługi umożliwiającej klientom samodzielne skanowanie produktów podczas robienia zakupów. Posłużyć mają im do tego ich smartfony. 

Scan&Go w Lidlu

Scan&Go to usługa, która w ostatnich miesiącach pojawia się w kolejnych sieciach handlowych. Jednak do tej pory na jej wdrożenie decydowały się głównie sklepy wielkopowierzchniowe jak hipermarkety czy supermarkety. Usługa ta ma zdecydowanie przyspieszyć i ułatwić zakupy klientom. Nie muszą oni stać w kolejce do kasy, ani nawet wykładać produktów na taśmę.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z INFORMACJAMI Z RYNKU:

Obserwuj nas w Google News

Usługa Scan & Go jest już dostępna między innymi w sklepach Carrefour oraz Kaufland. Zaledwie miesiąc dwa miesiące temu na wdrożenie Scan&Go zdecydował się też Auchan. Choć w Polsce dyskontowe sieci handlowe nie zapowiadają jeszcze podążania tym śladem, to ruchy zagranicznych oddziałów wskazują na zainteresowanie usługą także w tym formacie.

Pilotaż obejmie dwie placówki

Holenderski Lidl właśnie rozpoczął pilotaż usługi Scan&Go. Te obejmą póki co dwa sklepy w kraju. Ich klienci będą mogli skanować produkty w sklepie za pośrednictwem swojego smartfona, a następnie zapłacić za zakupy bezgotówkowo w kasie samoobsługowej. 

Jak komentuje Malou Boerstal, menedżer ds. strategii sprzedaży Lidl, głównym celem prowadzonych testów jest uczynienie zakupów "tak łatwymi i przyjemnymi dla klientów, jak to tylko możliwe" oraz skrócenie czasu oczekiwania przy kasie.


foto: mat. prasowe

Reklama