Auchan nie pozostaje w tyle. Francuska sieć wprowadza w Polsce usługę Scan&Go

Auchan nie pozostaje w tyle. Francuska sieć wprowadza w Polsce usługę Scan&Go

Digitalizacja jest obecnie jednym z głównych kierunków rozwoju sieci handlowych. Kolejnym, po kasach samoobsługowych, krokiem, który detaliści wykonują w tym kierunku są zaawansowane rozwiązania umożliwiające samodzielne skanowanie produktów przez konsumentów jeszcze na hali sprzedaży. Usługa ta właśnie debiutuje w Auchan. Na czym polega Scan&Go?

Scan&Go w Auchan

Scan&Go to nowa ścieżka zakupowa, którą do swoich sklepów wdraża Auchan. Ma umożliwić samodzielne skanowanie telefonem wybieranych produktów. Początkowo usługa będzie dostępna w dwóch warszawskich placówkach. Do końca roku zadebiutuje w kolejnych siedmiu sklepach.

To kolejny krok detalisty w obszarze digitalizacji sieci sklepów. Jak przyznaje Małgorzata Piekarska z Auchan Retail Polska, czerwcowa premiera autonomicznego sklepu Auchan GO została bardzo dobrze przyjęta przez kupujących. Detalista liczy na podobne reakcji w przypadku usługi Scan&Go.

Samoobsługowe skanery zakupów są stosunkowo nowym rozwiązaniem, które od pewnego czasu pojawia się w kolejnych sieciach handlowych w Polsce. Analogiczną usługę oferuje już między innymi Carrefour czy Kaufland.

Jak działa Scan&Go w Auchan?

Usługa Scan&Go w Auchan opiera się na samodzielnym skanowaniem produktów za pośrednictwem swojego telefonu komórkowego. Klienci mogą na bieżąco śledzić w aplikacji listę zakupów oraz ceny poszczególnych produktów. Usługa ma także znacznie skrócić czas przy kasie. 

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z INFORMACJAMI Z RYNKU:

Obserwuj nas w Google News

Jak zrobić zakupy w aplikacji Auchan?

Jeśli chcemy zrobić zakupy skanując produkty swoim telefonem, w pierwszej kolejności należy zainstalować aplikację Auchan. Następnie, po zalogowaniu, w aplikacji trzeba wybrać sklep, w którym będziemy robić zakupy, potwierdzić regulamin Scan&Go i wybrać opcję geolokalizacji lub zeskanować QR kod dedykowany Scan&Go.

Kolejny krok to właściwe zakupy. Po zeskanowaniu telefonem kodu kreskowego wybranego produktu można go od razu umieścić w torbie zakupowej – do sfinalizowania transakcji nie jest potrzebne wykładanie produktów z torby czy koszyka.  

W dedykowanej do usługi kasie samoobsługowej wystarczy zeskanować kod transakcji, który zostaje wygenerowany w aplikacji Scan&Go po wciśnięciu klawisza "zapłać".

Gdzie jest dostępne Scan&Go [LISTA SKLEPÓW AUCHAN]

Nowa usługa dostępna jest dla klientów lojalnościowych sieci posiadających aplikację Auchan. Rozwiązanie zadebiutowało 4 października 2023 w dwóch warszawskich placówkach. Do końca roku dołączy do nich kolejne siedem sklepów. 

Pełna lista sklepów Auchan z usługą samodzielnego skanowania produktów znajduje się poniżej:

  1. Auchan  Broniewskiego w Warszawie (już dostępne)
  2.  Auchan Pokorna w Warszawie (już dostępne)
  3. Auchan Piaseczno w Warszawie (do końca roku)
  4. Auchan Ursynów w Warszawie(do końca roku)
  5. Auchan Jubilerska w Warszawie(do końca roku)
  6. Auchan Wola w Warszawie (do końca roku)
  7. Auchan Łódź Manufaktura (do końca roku)
  8. Auchan Bydgoszcz Kruszwicka (do końca roku)
  9. Auchan Kraków Al. Pokoju (do końca roku)

foto: mat. prasowe

Reklama