Senat zdecydował! Ustawa o niedzielach handlowych czeka na podpis Prezydenta

Senat zdecydował! Ustawa o niedzielach handlowych czeka na podpis Prezydenta

Podczas dzisiejszego posiedzenia Senat zagłosował nad przyjęciem ustawy dotyczącej niedziel handlowych w grudniu 2023. Za przyjęciem ustawy wprowadzającej zakaz handlu w Wigilię 24 grudnia głosowało 94 senatorek i senatorów. Od głosu wstrzymała się 1 osoba. Nikt nie zagłosował przeciwko.

Projekt ustawy proponowany przez Polskę 2050 został przyjęty przez Senat bez żadnych poprawek. Oznacza to, że dokument trafi teraz na biuro Prezydenta Andrzeja Dudy. 

Senat głosował w sprawie niedziel handlowych. Zero głosów sprzeciwu

Podczas dzisiejszego głosowania 94 senatorek i senatorów poparło ustawę o niedzielach handlowych w grudniu. Od głosu wstrzymał się jedynie senator Maciej Kopiec z Nowej Lewicy. Głosu nie oddało natomiast pięciu senatorów: Waldemar Witkowski oraz Maciej Kopiec z Nowej Lewicy, Józef Zając oraz Jacek Włosowicz z PiS, a także Władysław Komarnicki z PO. Podobnie jak w przypadku wczorajszego głosowania w Sejmie, nikt nie zgłosił sprzeciwu.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z INFORMACJAMI Z RYNKU:

Obserwuj nas w Google News

Będą dwie niedziele handlowe w grudniu?

Już jedynie podpis Prezydenta dzieli nas od ustanowienia dwóch niedziel handlowych w grudniu 2023. Przypomnijmy, że projekt ustawy zaproponowany przez Polskę 2050 zakłada wprowadzenie zakazu handlu w niedzielę 24 grudnia, a więc w dniu wigilijnym, oraz ustanowienie dwóch niedziel poprzedzających święta - niedzielami handlowymi.

Oznacza to, że jeśli Prezydent Andrzej Duda popisze projekt ustawy w grudniu będziemy mieli dwie niedziele handlowe:

  • niedziela handlowa 10 grudnia 2023
  • niedziela handlowa 17 grudnia 2023.

24 grudnia 2023 będzie natomiast dniem wolnym od pracy w handlu.

Przypomnijmy, że we wtorek 29 listopada 2023 niemal jednogłośnie Sejm przegłosował ustawę o niedzielach handlowych. Za wprowadzeniem ustawy zagłosowało wtedy 429 posłanek i posłów. 


foto: mat. redakcji (wiadomoscispozywcze.pl)

Reklama