Eurocash centralizuje cyfrowe biznesy. Na ich czele stanie jedna osoba

Eurocash centralizuje cyfrowe biznesy. Na ich czele stanie jedna osoba

Innowacyjna Platforma Zakupowa, sklep internetowy eurocash.pl, a także spółka Frisco zyskały nowe kierownictwo. Grupa Eurocash zdecydowała o konsolidacji wszystkich swoich biznesów technologicznych oraz całego obszaru IT. Kierownictwo nad całym segmentem zostanie przekazane w ręce jednej osoby – Szymona Mitoraja, który dołączył do firmy zaledwie miesiąc temu.

Eurocash konsoliduje technologiczne biznesy

Centralizacja technologicznego segmentu biznesu jest kolejnym krokiem, który zakłada realizację strategii Grupy Eurocash na lata 2022-2025. Jak wyjaśnia firma, konsolidacja ta ma uspójnić i poprawić efektywnośc dotychczasowych działań digitalowych Eurocash. "Obrany kierunek zakłada przede wszystkim bardziej efektywne wykorzystanie danych i osiągnięcie większych synergii" –  czytamy w komunikacie.

Kierownictwo nad tymi obszarami działalności firmy przejmuje Szymon Mitoraj, który dołączył do Eurocash w październiku br. Początkowo Grupa Eurocash informowała o tym, że Mitoraj zajmie się nadzorowaniem procesu digitalizacji całej Grupy, w tym platformy eurocash.pl oraz działu IT. Okazuje się jednak, że obszar jego kompetencji jest nieco szerszy. 

Jako nowy członek zarządu ds. cyfryzacji Szymon Mitoraj jest dziś odpowiedzialny m.in. za dalszy rozwój eurocash.pl, Innowacyjną Platformę Handlu, a także spółkę Frisco.

Technologiczna rewolucja w Eurocash

Utworzenie skonsolidowanej grupy w obszarze technologii i IT ma dodatkowo na celu zminimalizowanie efektu duplikacji obszarów, a także zadbania o unifikację już istniejących w Grupie narzędzi technologicznych.

Kluczową rolę będą odgrywać w tym kontekście dane. "W obszarze digital chcemy postawić na synergię rozwiązań i dane, zależy nam na ich spójności oraz na tym, by nasza firma właśnie na nich opierała swoje decyzje biznesowe w stopniu większym niż dotychczas" – komentuje Szymon Mitoraj.

Zarządzanie IT, wszystkimi obszarami cyfrowymi oraz danymi z jednego miejsca, według tzw. logiki jednej jednostki, pozwoli nam zoptymalizować procesy w całej strukturze. To bardzo praktyczne, choć nadal rzadko spotykane rozwiązanie w organizacjach, które pozwoli nam stosunkowo szybko zobaczyć efekty.

Szymon Mitoraj, członek zarządu ds. cyfryzacji

Kluczowym w tej układance biznesem, jak dodaje Mitoraj, ma być Frisco, na którego czele właśnie zaszły spore zmiany. Ze stanowiska prezesa ustąpił Jacek Palec, który stał na czele firmy od ponad 4 lat. W nowej strukturze spółką Frisco zarządzać ma Paweł Szerling.


foto: mat. prasowe (oprac.)

Reklama