Szymon Mitoraj dołącza do zarządu Eurocash. Zajmie się digitalizacją całej Grupy

Szymon Mitoraj dołącza do zarządu Eurocash. Zajmie się digitalizacją całej Grupy

Eurocash wzmacnia swój zarząd o nowego członka. Szymon Mitoraj, menedżer z bogatym doświadczeniem w sektorze finansowym i obszarze IT, został powołany przez Radę Nadzorczą do zarządu spółki. Od października br. będzie pełnił funkcję Członka Zarządu odpowiedzialnego za obszar cyfryzacji w Grupie Eurocash.

Nieunikniona transformacja

Paweł Surówka, prezes Grupy Eurocash, wyraził swoje zadowolenie z powołania Szymona Mitoraja do zarządu. Podkreślił, że Rada Nadzorcza oraz Zarząd wspólnie dostrzegają znaczenie obszaru cyfryzacji i technologii w rozwoju Grupy. Wprowadzenie nowego członka zarządu ma stanowić priorytetowe działanie dla Eurocash.

Zadaniem Szymona Mitoraja będzie nadzorowanie procesu digitalizacji całej Grupy, w tym platformy eurocash.pl oraz działu IT. "Praca na danych i odpowiednie wykorzystanie rozwiązań nowych technologii stały się najbardziej istotnym czynnikiem decydującym o sukcesie na rynku detalicznym. Stoi przed nami wyzwanie transformacji nie tylko Eurocash, ale całego kanału niezależnego" – zaznaczył Paweł Surówka, prezes Grupy Eurocash.

Szymon Mitoraj – z sektora finansowego do retailu

Szymon Mitoraj może poszczycić się 19-letnim doświadczeniem w sektorze finansowym. Przez wiele lat pełnił funkcje zarządzające w obszarze bankowości detalicznej, digitalizacji i IT. W latach 2020-2023 zajmował stanowisko Wiceprezesa Zarządu Raiffeisen Bank Ukraina, gdzie odpowiedzialny był za transformację cyfrową, kanały sprzedaży i obsługi, a także za produkty i marketing bankowości detalicznej.

Przed dołączeniem do Raiffeisen Bank Ukraina, w latach 2018-2020, Szymon Mitoraj pełnił funkcję Dyrektora Zarządzającego IT i Chief Data Officer w Grupie PZU, gdzie nadzorował obszar technologii informacyjnych.

Wcześniej przez 14 lat związany był z Grupą ING w Polsce i Tajlandii, gdzie miał duży udział w budowie, rozwoju i digitalizacji bankowości detalicznej. W latach 2011-2018 nadzorował obszar detalicznej bankowości internetowej i mobilnej w ING Polska.


Foto: Szymon Mitoraj (linkedin.com)

Reklama