Wege Siostry budują dystrybucję. Marka debiutuje na półkach kolejnej sieci

Wege Siostry budują dystrybucję. Marka debiutuje na półkach kolejnej sieci

Wege Siostry to rodzinna firma, którą wspólnie tworzą Zuzia i Magda Rzymanek. Marka, choć istnieje od 2017 roku, znacznie powiększa w ostatnim czasie dystrybucję. Firma właśnie informuje o kolejnym kroku milowym – roślinne alternatywy dla sera właśnie pojawiły się w sklepach Netto w Polsce. 

Zaledwie kilka miesięcy temu pisaliśmy o debiucie Wege Sióstr w roślinnej ladzie Carrefour, a już marka wkracza na kolejne półki sklepowe. Tym razem mowa o sieci sklepów Netto. W ofercie pojawiły się właśnie Smarowańce Kremowe, czyli codzienna linia bezmlecznych produktów kanapkowych.

Smarowańce od Wege Sióstr

Smarowańce Kremowe od Wege Sióstr powstają z połączenia innowacyjnego surowca – orzechów nerkowca – oraz tradycyjnych metod serowarstwa. Ten pozbawiony mleka i glutenu produkt zadebiutował na rynku w 2023 roku. 

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że udało nam się nawiązać współpracę z siecią Netto. Tym bardziej, że linia Smarowańców Kremowych to nasza pierwsza tak uniwersalna, codzienna i przystępna cenowo linia produktowa.

Magdalena Rzymanek-Paczkowska, współzałożycielka marki

Marka liczy, że Smarowańce Kremowe zagoszczą na stałe w wielu polskich lodówkach, dzięki szerokiej dystrybucji w sklepach Netto. Jak przyznała Magdalena Rzymanek-Paczkowska, produkt skierowany jest nie tylko do osób będącej na diecie wegańskiej, ale także do każdego szukającego jakościowych produktów i urozmaicenia w diecie. 

Jak przyznaje Patrycja Kamińska z Netto Polska, współpraca z Wege Siostry jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na roślinne zamienniki tradycyjnych produktów nabiałowych. 

Smarowaniec Kremowy w Netto

Produkty od Wege Sióstr będą dostępne w ramach stałej oferty Netto. W ramach tej współpracy na półkach sklepowych znajdziemy cztery warianty Smarowańców Kremowych: klasyczny, z ziołami, z cebulką oraz z pieprzem. 

Produkty Wege Sióstr są już dostępne w ponad 315 sklepach w Polsce.


foto: mat. prasowe

Reklama