Roślinna marka Wege Siostry debiutuje w dużej sieci handlowej

Roślinna marka Wege Siostry debiutuje w dużej sieci handlowej

​Wegańskie zamienniki mięsa sprzedawane na wagę to koncept, który Carrefour uruchomił w Polsce już rok temu. Obok marki Bezmięsny, do VEGE lady dołączają także Wege Siostry – producent roślinnych alternatyw dla sera.

Wege Siostry to polska firma spożywcza, która powstała w 2017 roku z inicjatywy dwóch sióstr – Ani i Kasi. W ofercie marki znajdziemy m.in. roślinne masło czy wegańskie alternatywy dla sera. 

Wege Siostry w sklepach Carrefour

Właśnie mija rok od powstania pierwszej w Polsce lady wegańskiej w hipermarkecie Carrefour. Początkowo roślinne zamienniki mięsa od marki Bezmięsny mogli kupować klienci warszawskiego Carrefoura w Galerii Mokotów. Z biegiem czasu liczba placówek zaczęła się zwiększać. 

Właśnie do oferty wege lad dołącza kolejna marka. Klienci będą mogli zaopatrzyć się nie tylko w "bezmięsne" mięso na wagę, ale także alternatywy dla nabiału proponowane przez markę Wege Siostry. 

VEGE lada odpowiada na rosnące oczekiwanie klientów, którzy są na diecie wegańskiej, wegetariańskiej lub po prostu chcą spróbować ograniczyć mięso. Lada pomaga klientom w ograniczeniu marnowania żywności, bo mogą kupić dokładnie taką ilość produktu, jaka jest im potrzebna. Dodatkowo produkty na wagę mają niższą cenę niż te oferowane w opakowaniach, dzięki czemu jeszcze więcej klientów będzie mogło spróbować nowych wegańskich smaków.

Sylwester Mroczek, Manager działu Rozwoju Formatów i Konceptów Handlowych Carrefour Polska

Gdzie można kupić produkty marki Wege Siostry?

Wege Siostry to rodzinna firma, która od 2017 roku produkuje roślinne alternatywy dla serów i masła. Powstają one z połączenia innowacyjnego surowca – orzechów nerkowca – oraz tradycyjnych metod serowarstwa. Bez mleka, bez glutenu, za to z żywymi kulturami bakterii i najlepszej jakości składnikami

Roślinne alternatywy nabiału właśnie trafiły do 6 warszawskich sklepów Carrefour. W ofercie znajdziemy dwa smaki flagowej linii Wege Sióstr – Toczonych z nerkowców. To produkt, który kształtem przypomina camembert, a jest tworzony na bazie fermentowanych orzechów.

W których sklepach można kupić produkty Wege Sióstr? Poniżej prezentujemy pełną listę:

  • ​Carrefour Westfield Arkadia,
  • Carrefour Westfield Mokotów,
  • Carrefour Promenada
  • Carrefour Bio przy ul. Marszałkowskiej 87,
  • Carrefour Bio przy ul. Pełczyńskiego 5,
  • Carrefour Bio przy ul. Jana Kazimierza 50.

Toczone z nerkowców w Carrefour

W wege ladach Carrefoura znajdziemy na ten moment dwa smaki z linii "Toczone z nerkowców":

  • z czarnuszką,
  • z suszonymi pomidorami i czosnkiem niedźwiedzim.

Idealnie sprawdzają się na desce roślinnych przekąsek, do smarowania kanapek, ale także dań na ciepło.

Promocja na produkty Wege Siostry

Dodatkowo Carrefour wprowadza specjalną promocję. Od 10 do 25 marca, w 3 warszawskich hipermarketach Carrefour oraz 3 sklepach Carrefour Bio, na wszystkie produkty marki obowiązuje promocja -10%, a dodatkowo w weekend 10-11 marca odbywać się będą degustacje.


Foto: mat. prasowe

Reklama