Emilia Rabenda stanie na czele ZP PPS. Zastąpi Witolda Włodarczyka

Emilia Rabenda stanie na czele ZP PPS. Zastąpi Witolda Włodarczyka

Związek zrzeszający 90% polskiego rynku napojów spirytusowych poinformował o ważnych zmianach w zarządzie, które nastąpiły 3 listopada 2023 roku. Witold Włodarczyk ustąpił ze stanowiska prezesa zarządu. Jego miejsce zajęła Emilia Rabenda.

Emilia Rabenda została wybrana nową prezes Związku Pracodawców Polski Przemysł Spirytusowy jednogłośnie przez Radę Główną, której przewodniczą Marek Sypka oraz Andrzej Szumowski. Na nowym stanowisku Rabenda będzie reprezentować Związek przed administracją publiczną i innymi instytucjami.

Nowa prezes ZP Polski Przemysł Spirytusowy

Nowa prezes zarządu jest związana ze Związkiem od 2017 roku. Początkowo koordynowała kampanie edukacyjne dotyczące odpowiedzialnej konsumpcji napojów alkoholowych, a następnie odpowiadała za wszystkie kwestie legislacyjne i tworzenie warunków prawnych pozwalających na rozwój branży spirytusowej. 

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z INFORMACJAMI Z RYNKU:

Obserwuj nas w Google News

Wcześniej Rabenda pracowała w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, gdzie zajmowała się promocją polskiej żywności.

Priorytety branży spirytusowej na najbliższe lata

Emilia Rabenda wyraziła dumę z możliwości reprezentowania polskiej branży spirytusowej, która co roku wpłaca do budżetu państwa ponad 13 mld zł i zatrudnia bezpośrednio 4 500 osób.

Nowa prezes przejmuje stery nad związkiem w okresie, w którym branża spirytusowa mierzy się z wieloma wyzwaniami. "Ostatnie podwyżki podatku akcyzowego doprowadziły do spadku produkcji wyrobów spirytusowych i destabilizacji rynku" – mówi Marek Sypek, przewodniczący Rady Głównej Związku Pracodawców Polski Przemysł Spirytusowy i dodaje: "Jestem przekonany, że ZP PPS pod nowym kierownictwem będzie skutecznie reprezentować interesy branży spirytusowej i zabiegać o poprawę warunków do rozwoju firm z sektora spirytusowego".

Rabenda także dostrzega w rosnących podatkach i cenach surowców kluczowego wyzwania dla branży. Jak zaznacza, to właśnie sprawy gospodarcze znajdą się wśród priorytetów Związku na najbliższe lata. Poza tym ZP PPS skupi się również na promowaniu kultury odpowiedzialnej konsumpcji alkoholu, niezależnie od napoju w jakim jest spożywany.


foto: Emilia Rabenda, nowa prezes ZP PPS (mat. prasowe)

Reklama