Bio Planet chwali się rekordowymi wynikami

Spółka zamknęła pierwsze 10 miesięcy z przychodami na poziomie 210,5 mln złotych, co oznacza wzrost o 27% rok do roku. Po 10 miesiącach 2023 roku przychody Bio Planet przekroczyły poziom osiągnięty w całym 2022 roku.

W samym październiku 2023 roku Bio Planet wypracował 23,2 mln zł przychodów w stosunku do 16,8 mln zł rok wcześniej. Tym samym spółka wypracowała rekordowy wzrost na poziomie 39% w stosunku rok do roku.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z INFORMACJAMI Z RYNKU:

Obserwuj nas w Google News

To były dobre miesiące dla Bio Planet

"Kończący się powoli rok był dla nas czasem przełomowym, pełnym odważnych, ale dobrych decyzji. Widzimy, że strategia, którą przyjęliśmy sprawdziła się, już przynosi wymierne korzyści i przekłada się na coraz lepsze wyniki sprzedażowe i finansowe" – mówi Sylwester Strużyna, prezes zarządu Bio Planet S.A.

Spółka zamknęła pierwsze 10 miesięcy z przychodami na poziomie 210,5 mln złotych. "Cieszy również fakt, że narastająco, po 10 miesiącach osiągnęliśmy wzrost na poziomie 27%. Dobrą perspektywę na przyszłość zapowiadają nie tylko satysfakcjonujące wyniki, ale też sprzyjające nam trendy i obrany przez instytucje unijne proekologiczny kierunek zmian obszarze rolnictwa" – dodaje Sylwester Strużyna.

Spółka ma ambitne plany

Spółka nie spoczywa na laurach i ma kolejne ambitne plany związane między innymi z rozwojem eksportu, który w 2023 wzrósł do poziomu 4% sprzedaży firmy. Analizowane są możliwości rozwoju tego obszaru i eksportu do krajów spoza Unii Europejskiej. Spółka zdobyła m.in. perspektywicznego odbiorcę w Katarze.

Druga istotna kwestia z rozwoju Bio Planet to dokończenie budowy nowoczesnego zakładu konfekcjonowania. Jak zapewnia Sylwester Strużyna, Spółka bardzo racjonalne podchodzi do finansowania budowy i chce wcześniej zgromadzić odpowiednie środki. 

"W 2022 roku zakończyliśmy pierwszy etap budowy, osiągnięty został stan surowy zamknięty. Planujemy wznowić prace po zebraniu odpowiednich środków własnych lub po istotnej obniżce stóp procentowych. Zależy nam, aby dokończyć budowę, jednak nie chcemy narażać firmy na zbyt wysokie odsetki od kredytów" – zaznacza prezes zarządu Bio Planet S.A.

Według danych Eurostatu wartość rynku żywności ekologicznej osiągnął w 2021 roku poziom 150,7 mld USD. Zgodnie z szacunkami Bio Planet, w Polsce jego wartość osiągnie w 2023 roku 1,5 mld zł.


foto: mat. redakcji

Reklama