Carrefour zakończył ważne przejęcie. Detalista konsoliduje swoją obecność na rynku

Carrefour zakończył ważne przejęcie. Detalista konsoliduje swoją obecność na rynku

Rumuński urząd ds. konkurencji wyraził zgodę na przejęcie lokalnej działalności Louis Delhaize przez Carrefour, tym samym kończąc proces akwizycji. Transakcja ta konsoliduje obecność Carrefour w Rumunii.

Carrefour w Rumunii

Carrefour podpisał umowę z Grupą Louis Delhaize w kwietniu 2023 roku. Ta dotyczyła przejęcia całej działalności grupy w Rumunii obejmującej 10 hipermarketów Cora i 8 sklepów Cora Urban oraz ponad 2000 pracowników. 

Po siedmiu miesiącach transakcja doczekała się pozytywnego finału. Carrefour własnie ogłosił zakończenie transakcji z Grupą Louis Delhaize i przejęcie całej działalności marki Cora w Rumunii. 

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z INFORMACJAMI Z RYNKU:

Obserwuj nas w Google News

Przemyślany proces rebrandingu

W nadchodzącym okresie nowo nabyte hipermarkety i sklepy ogólnospożywcze wejdą w stopniowy proces rebrandingu, który zakończy się pod koniec 2024 roku. Mniejsze placówki zostaną przemodelowane na placówki Carrefour Express. 

Hipermarkety Cora rozpoczną proces transformacji pod koniec 2023 roku, kiedy to ruszy kampania Cora staje się Carrefourem. Jej celem będzie pomic konsumentom i zapoznanie ich z nowymi korzyściami. Jak informuje detalista, "obecne doświadczenia klientów Cory będą stopniowo ewoluować w stronę wszechświata Carrefour". 

W wyniku transakcji liczba sklepów Carrefour w Rumunii zwiększy się do 430 sklepów. 


foto: mat. prasowe

Reklama