Kaufland rozszerza usługę K-Scan. Klienci nie potrzebują już skanerów

Kaufland rozszerza usługę K-Scan. Klienci nie potrzebują już skanerów

Samodzielne skanowanie produktów przez klientów podczas zakupów to rozwiązanie, które funkcjonuje w wielu sklepach Kaufland od ponad roku. Do tej pory było to możliwe wyłącznie za pośrednictwem specjalnych mobilnych skanerów, które klienci mogli pobrać przed wejściem do sklepu. Właśnie ma się to zmienić. Kaufland wprowadza możliwość skanowania produktów za pośrednictwem telefonu. Wcześniej takie rozwiązanie wprowadził już między innymi Carrefour.

Samodzielne skanowanie produktów w Kaufland

Mobilne skanery to rozwiązanie, które Kaufland testował już w 2022 roku, by następnie, w 2023 roku znacznie rozszerzyć zasięg usługi. Według zapowiedzi detalisty, jeszcze do końca 2023 roku liczba placówek, w których będą dostępne skanery wzrośnie do 60. Sprawdź pełną listę sklepów Kaufland z mobilnymi skanerami.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z INFORMACJAMI Z RYNKU:

Obserwuj nas w Google News

Skanowanie produktów podczas zakupów ma przede wszystkim skrócić cały proces zakupowy oraz dać klientom możliwość kontrolowania listy zakupów, a także wydatków na bieżąco. Do tej pory klienci mogli w tym celu skorzystać ze skanerów mobilnych udostępnianych na czas zakupów. Teraz skanowanie produktów będzie możliwe także przy pomocy własnego smartfonu z zainstalowaną aplikacją Kaufland. 

Opcja ta jest dostępna we wszystkich sklepach posiadających usługę K-Scan, czyli obecnie w 35 sklepach Kaufland m.in. w Łodzi, Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Katowicach i Wrocławiu. 

K-Scan - jak samodzielnie skanować produkty w Kaufland?

Usługa K-Scan dostępna jest dla klientów zarejestrowanych w programie lojalnościowym Kaufland Card i posiadających smartfon z zainstalowaną aplikacją Kaufland.

Aby korzystać ze skanera w telefonie, po zainstalowaniu aplikacji należy wypełnić formularz rejestracyjny, zaakceptować warunki użytkowania i potwierdzić swoją aktualną lokalizację. Następnie wystarczy skanować produkty podczas zakupów za pomocą smartfonu, a na koniec wygodnie zapłacić za nie przy kasie samoobsługowej, skanując kod QR. 


foto: mat. prasowe

Reklama