Kaufland wprowadza Kaufland Pay. Ma być alternatywą dla "azjatyckich rozwiązań"

Kaufland wprowadza Kaufland Pay. Ma być alternatywą dla "azjatyckich rozwiązań"

Kaufland Pay to nowa funkcja płatnicza, o którą właśnie została rozszerzona aplikacja Kaufland Card. Po trwających miesiące testach, rozwiązanie to właśnie zadebiutowało na rynku. Na początku będzie dostępne we wszystkich sklepach Kaufland w Niemczech. Detalista zapewnia, że metoda ta jest "europejską alternatywą dla dużych amerykańskich i azjatyckich rozwiązań". Jak działa Kaufland Pay? 

W ostatnim czasie Kaufland znacznie stawia w rozwój narzędzi wspierających lojalność klientów, inwestując tym samym w rozwiązania digitalowe. Zaledwie pół roku temu w Polsce zadebiutował nowy program Kaufland Card wraz z intuicyjną aplikacją mobilną. Teraz detalista ogłasza kolejny krok. Niemieccy klienci będą mogli zapłacić za zakupy korzystając wyłącznie z aplikacji. 

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z INFORMACJAMI Z RYNKU:

Obserwuj nas w Google News

Kaufland Pay debiutuje w aplikacji Kaufland Card

Rozwiązanie Kaufland Pay zostało dostosowane specjalnie do aplikacji Kaufland Card. Nowa metoda płatności opiera się na rozwiązaniu płatności mobilnych firmy Bluecode i przeszła pomyślnie testy w wybranych oddziałach.

Co istotne, system umożliwia płatności także w trybie offline, co oznacza, że ​​klienci mogą korzystać z niego nie tylko wtedy, gdy nie mają przy sobie gotówki lub karty, ale nawet, kiedy nie mają dostępu do Internetu.

Jak działa Kaufland Pay?

Cały proces płatności zachodzi w aplikacji Kaufland Card. Rejestracja odbywa się bezpośrednio poprzez aplikację. Po zweryfikowaniu danych bankowych i aktywacji Kaufland Pay wystarczy zeskonować kod QR Kaufland Card przy kasie, aby zapłacić za zakupy.

Po skorzystaniu z Kaufland Pay czarny kod QR zmienia kolor na niebieski. Dzięki temu proces automatycznej płatności można prześledzić wizualnie na wyświetlaczu smartfona.

Europejska alternatywa płatności 

Dostawcą rozwiązania, na którym opiera się system Kaufland Pay jest firma austriacka firma Bluecode. Jak zapewnia Kaufland, podczas procesu płatności dane osobowe pozostają w licencjonowanych bankach i nie są przechowywane przez Bluecode, a same informacje o płatności są przesyłane do banku anonimowo. 

Cały transfer danych jest szyfrowany i spełnia najnowsze standardy bezpieczeństwa. Dostęp do funkcji płatności w aplikacji Kaufland zabezpieczony jest zabezpieczającym PIN-em, odciskiem palca lub biometrycznym rozpoznawaniem twarzy. "Tym samym Kaufland Pay oferuje europejską alternatywę dla dużych amerykańskich i azjatyckich rozwiązań w zakresie płatności mobilnych" – podaje detalista.


foto: mat. prasowe

Reklama