Żabka uruchomi pierwszy sklep dla kierowców. Znamy datę premiery! [FOTO]

Żabka uruchomi pierwszy sklep dla kierowców. Znamy datę premiery! [FOTO]

Żabka Drive to jeden z dwóch zupełnie nowych formatów sklepów convenience, których debiut detalista zapowiedział podczas konferencji prasowej w trakcie czwartkowego Żabka Media Day. Będzie to pierwszy tego typu sklep spożywczy, który umożliwi klientom dokonanie zakupów bez wychodzenia z samochodu. Jak będzie działał sklep Żabka Drive?

Żabka Drive w Piasecznie

Pierwszy sklep w formacie Żabka Drive będzie zlokalizowany w podwarszawskim Piasecznie. Placówka ta będzie działała na podobnej zasadzie jak powszechne już punkty Drive Thru w sieciach fast food-owych. Analogicznie jak na przykład w McDonald's, klient Żabki Drive będzie mógł złożyć zamówienie podjeżdżając samochodem do dedykowanego okienka. To jednak nie wszystko!

W sklepie Żabka Drive zakupy będą mogli zrobić również klienci niezmotoryzowani. Placówka będzie oferowała zarówno sprzedaż z okienka, jak i standardową, zatem klienci będą mogli wejść do środka sklepu i tak dokonać zakupów.

Produkty w Żabka Drive: Nie tylko kawa i hot dogi

W ramach nowego formatu sklepu Żabka dla kierowców wprowadzono również dedykowany asortyment, za pośrednictwem którego detalista niejako rzuca rękawice stacjom paliw czy nawet sieciom fast food. 

W ramach oferty dostępnej w Żabka Drive klienci będą mogli kupić przekąski z oferty Żabka Cafe, ale także kawy na bazie napoju owsianego, shake w trzech smakach oraz lody włoskie. Tym samym Żabka staje się poważnym konkurentem dla stacji paliw, na których konsumenci często zatrzymują się, by wypić kawę lub zjeść hot doga, a nawet dla sieci fast food, które coraz częściej oferują specjalne promocje na kawę.

Żabka Drive – kiedy otwarcie?

O tym, że Żabka pracowała nad konceptem sklepu z okienkiem dla kierowców wiemy już od dłuższego czasu. Przygotowany do tego celu budynek w podwarszawskim Piasecznie można było zobaczyć już miesiące temu. Dopiero teraz jednak detalista przyznał, ze format ten rzeczywiście wystartuje, i to jeszcze w tym roku.

Otwarcie Żabki Drive w Piasecznie, czyli pierwszego sklepu spożywczego convenience z okienkiem do składania i odbierania zamówienia, jest zaplanowane na 28 października 2023 roku.

Żabka Drive niczym stacja paliw?

Na 140 mkw. sklepu Żabka Drive, z którego oferty skorzystamy już pod koniec października 2023, poza strefą z okienkiem wydawczym, znajdzie się również tradycyjny sklep stacjonarny oraz strefa ze stolikami. Nowy sklep Żabka Drive w dużym stopniu będzie przypominał stację paliw. Klienci nie tylko będą mogli wypić na spokojnie kawę, zjeść przekąskę czy podładować telefon w strefie ze stolikami, ale również skorzystać z toalety.

W sąsiedztwie sklepu Żabka Drive klienci będą mieli do dyspozycji siedem miejsc postojowych. We wnętrzu sklepu znajdzie się natomiast kawomat, który umożliwi przygotowanie zarówno kawy na bazie mleka krowiego, jak i napoju owsianego, a także automat do shake'ów i lodów

Godziny otwarcie Żabka Drive – lokalizacja

Sklep Żaka Drive, którego otwarcie planowane jest na 28 października 2023 roku, znajduje się w Piasecznie, przy ul. Puławskiej 44D. Placówka dla zmotoryzowanych klientów Żabka Drive będzie otwarta od godziny 6:00 do 23:00.

Żabka Drive to innowacyjny format sklepu convenience, którego debiut detalista ogłosił podczas czwartkowego Media Day. Nie jest to jednak jedyna nowość w portfelu firmy. Żabka zapowiedziała również premierę pierwszego sklepu Żabka w formacie hybrydowym, czynną przez 24 godziny na dobę.


foto: mat. prasowe

Reklama