Sieć sklepów SPAR pojawi się na nowym rynku? Jest wstępna umowa

Sieć sklepów SPAR pojawi się na nowym rynku? Jest wstępna umowa

Izraelski biznesmen Amit Zeev podpisał wstępną umowę z holenderską siecią sklepów SPAR – informuje agencja Reuters. Wejście kolejnego gracza na ten rynek miałoby spowodować większą konkurencję i niższe ceny żywności.

Na ten moment Amit Zeev podpisał list intencyjny z siecią SPAR – donosi Reuters. Jej celem jest wprowadzenie większej liczby produktów globalnych "w bardziej przystępnej cenie niż jest to obecnie dostępne w Izraelu" – czytamy w komunikacie.

Izrael zwiększa konkurencje na rynku

SPAR będzie kolejną międzynarodową siecią, która zaistnieje w Izraelu. Jeszcze przed końcem 2022 roku na tym rynku mają pojawić się pierwsze sklepy Carrefour. 

Przypomnijmy, że Carrefour w marcu tego roku ogłosił zawarcie nowej umowy franczyzowej z Electra Consumer Products i jej spółką zależną Yenot Bitan. Główną motywacją izraelskiego rządu jest zwiększenie konkurencji na lokalnym rynku i, w rezultacie, obniżenie cen żywności.

Jak skomentował w niedzielę, cytowany przez Times of Israel, premier Yair Lapid, wejście sieci Carrefour ma przynieść "duże obniżki" cen podstawowych produktów. "Oczekujemy, że podążą za nim kolejne duże firmy" – dodał.


Foto: SPAR International

Reklama