Producent suplementów odpowiada na zarzuty UOKiK: "Nie zgadzamy się z decyzją"

Producent suplementów odpowiada na zarzuty UOKiK: "Nie zgadzamy się z decyzją"

Prezes UOKiK nałożył na spółkę Natural Pharmaceuticals, która zajmuje się sprzedażą suplementów diety, karę przekraczają 5 mln zł. W ten sposób Urząd chciał ukarać producenta za wykryte podczas kontroli działania mogące wprowadzać konsumentów w błąd, a także manipulujące zachowaniami zakupowymi. Natural Pharmaceuticals nie zgadza się z postawionymi zarzutami. 

Natural Pharmaceuticals nie zgadza się z UOKiK

Decyzję dotyczącą postępowania Natural Pharmaceuticals otrzymała od Urzędu 11 września 2023 roku. Firma odnosząc się do zarzutów zaznaczyła, że nie zgadza się z decyzją i zamierza się od niej odwoływać. 

W przesłanym oświadczeniu firma zaznaczyła, że opiera się na "trwałych relacjach z klientami, które budowane są na wzajemnym szacunku i zaufaniu" i na każdym etapie rozwoju nadrzędnym celem było dla niej "zapewnienie klientom absolutnej transparentności oraz pewności, że w żadnym momencie nie zostaną wprowadzeni w błąd".

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z INFORMACJAMI Z RYNKU:

Obserwuj nas w Google News

Zarzuty brzmią poważnie

Przypomnijmy, że zarzuty, które UOKiK postawił Natural Pharmaceuticals i za które spółka ma zapłacić ponad 5 mln zł kary dotyczą między innymi stosowania przekierowań, które to miały prowadzić zainteresowanych bezpłatną próbką klientów na stronę z płatną subskrypcją.

Innym zarzutem postawionym przez UOKiK producentowi było także powoływania się w reklamach na "rzekome rekomendacje Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności". Więcej na temat zarzutów UOKiK pisaliśmy w artykule: Producent suplementów manipulował zachowaniem klientów. Teraz zapłaci 5 mln kary.


foto: stockadobe(monticellllo)

Reklama