Anna Kalinowska w ZP PRW: Chce otwarcia Internetu jako kanału dystrybucji dla wina

Anna Kalinowska w ZP PRW: Chce otwarcia Internetu jako kanału dystrybucji dla wina

Rada Główna Związku Pracodawców Polska Rada Winiarstwa właśnie zyskała nową przewodniczącą. Została nią Anna Kalinowska,  członek zarządu i dyrektor ds. produkcji i inwestycji w Firmie Henkell Freixenet Polska, która właśnie zdradziła, na czym zamierza skupić się pełniąc nową rolę.

Anna Kalinowska zastąpiła na czele Rady Głównej dotychczasową przewodniczącą, którą była Dorota Piotrowska, dyrektor sieci sklepów Dom Wina. Na nowym stanowisku Kalinowska będzie reprezentować Radę Główną oraz przewodzić pracom tego organu.

Sprzedaż wina przez Internet i równe szanse

Jednym z głównych celów, które Anna Kalinowska stawia przed sobą jako przewodnicząca Rady Głównej, jest otwarcie Internetu jako nowego kanału dystrybucji dla wina. W dobie cyfryzacji i rozwoju e-commerce jest to krok, który może przynieść wiele korzyści zarówno producentom, jak i konsumentom.

Kalinowska podkreśla również ważność stworzenia równych szans zarówno dla polskich i zagranicznych producentów oraz dystrybutorów wina. Jak zaznaczyła, pomimo postępów w harmonizacji przepisów, istnieją wciąż różnice w sferze produkcji i znakowania wyrobów winiarskich. Przewodnicząca ZP PRW dąży do usunięcia tych barier i tworzenia sprzyjającego środowiska dla rozwoju branży winiarskiej.

Wino elementem kultury

Nowa przewodnicząca podkreśla także konieczność zmiany postrzegania konsumpcji wina. Chce, aby wino było postrzegane jako element kultury życia, a nie tylko jako alkohol. Ponadto organizacja będzie kontynuować działania na rzecz umocnienia pozycji rodzimych win owocowych i cydrów, w tym zniesienia podatku akcyzowego na cydry.

Wiceprzewodniczącym Rady Głównej organizacji został Brian Hauch Fenger, Managing Director w importującej i dystrybuującej wina firmie AMKA.


foto: Anna Kalinowska, nowa przewodnicząca Rady Głównej ZP PRW (mat. prasowe)

Reklama