Polska Rada Winiarstwa ma nowego członka. To znany dystrybutor i importer

Polska Rada Winiarstwa ma nowego członka. To znany dystrybutor i importer

Do grona firm członkowskich Związku Pracodawców Polska Rada Winiarstwa właśnie dołączyła kolejna firma, Oktan Energy-Wina. Firma specjalizuje się w imporcie i dystrybucji win z Nowego Świata oraz Europy, oferując bogatą różnorodność smaków dla wymagających konsumentów.

Nowy członek w ZP Polska Rada Winiarstwa

Założona w 2009 roku, Oktan Energy-Wina, która właśnie dołączyła do Związku, zdobyła wcześniej uznanie na polskim rynku jako ekspert w imporcie win z Nowego Świata, w tym z Argentyny, Chile i Izraela, oraz z Europy, w tym z Bułgarii, Francji, Włoch, Hiszpanii i Austrii. Wśród jej dewizy znajduje się dostarczanie win, które potrafią uczynić zwykłe chwile niezwykłymi, a wybór szerokiej gamy smaków pozwala zaspokoić różnorodne preferencje konsumentów.

Prezes firmy Oktan Energy-Wina, Luiza Ozdoba, podkreśla, że polski rynek winiarski dynamicznie się zmienia, a konsumenci coraz bardziej doceniają wysoką jakość i różnorodność win. "Kilka lat temu, najczęściej sprzedawaliśmy wina słodkie i półsłodkie, obecnie zauważamy wzrost sprzedaży win wytrawnych o wysokich walorach smakowych" - wyjaśnia i dodaje, że wiele zmian na rynku wskazuje na duże zainteresowanie tzw. winami z "wyższych półek".

Wyłączny dystrybutor winiarni Stettyn z RPA

Jednym z wyjątkowych partnerów Oktan Energy-Wina jest winiarnia Stettyn z Republiki Południowej Afryki. Ta niezwykła współpraca ma swoje korzenie w XVIII wieku, kiedy rodzina Bothów opuściła ówczesny Stettyn, czyli obecny Szczecin, i osiedliła się w Południowej Afryce, zakładając winnicę. Dziś winiarnia Stettyn, której nazwa upamiętnia miejsce pochodzenia rodziny, jest prowadzona przez ósme pokolenie Bothów.

Związek Pracodawców Polska Rada Winiarstwa cieszy się z przyjęcia Oktan Energy-Wina do swojego grona. Jako największa organizacja branżowa zrzeszająca podmioty winiarskie w Polsce, ZP PRW reprezentuje interesy producentów, importerów, dystrybutorów oraz innych przedsiębiorstw związanych z rynkiem wina. Ich aktywność na wielu frontach ma na celu wzmocnienie i rozwój polskiego sektora winiarskiego, a współpraca z Oktan Energy-Wina przyczyni się do dalszego rozwoju tej wszechstronnej branży.


Foto: StockAdobe(pixel-shot)

Reklama