Grupa Muszkieterów ma nowego prezesa! Na czele stanął Sławomir Czarnecki

Grupa Muszkieterów ma nowego prezesa! Na czele stanął Sławomir Czarnecki

Sławomir Czarnecki dołączył do Grupy Muszkieterów w 2010 roku, kiedy wraz z żoną zaczął prowadzić sklep Bricomarché w Świeciu. W międzyczasie pełnił wiele funkcji w strukturach Grupy, by od początku września 2023 roku stanąć na jej czele.

Na stanowisku prezesa zarządu ITM Polska Sławomir Czarnecki zastąpił tym samym Davida de Bosschère’a, który przez ostatnie sześć lat na czele firmy odpowiadał za efektywne przeprowadzenie restrukturyzacji Intermarché i przyspieszenie rozwoju Bricomarché.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z INFORMACJAMI Z RYNKU:

Obserwuj nas w Google News

Sławomir Czarnecki na czele Grupy Muszkieterów

Jako nowy prezes Czarnecki będzie stał na czele centralnej jednostki w strukturze Grupy Muszkieterów, odpowiedzialnej za zarządzanie całą organizacją w Polsce, nadzór i koordynację działań struktur centralnych, a także za rozwój sieci Intermarché i Bricomarché.

Sławomir Czarnecki członkiem Grupy został w 2010 r. Wspólnie z żoną prowadzi sklep Bricomarché w Świeciu. W 2020 r. został członkiem Zarządu ITM Polska, a w kwietniu br. jego Wiceprezesem.

W przeszłości pełnił kluczowe funkcje w Grupie Muszkieterów, odpowiadając za rozwój sieci i zarządzanie jej majątkiem. Miał także duży udział w tworzeniu Funduszu Stacji Paliw Intermarché, a także przewodniczył Radzie Nadzorczej Grupy Inwestycyjnej Bricomarché.

Przed przystąpieniem do Grupy Muszkieterów jako pracownik korporacji zajmował stanowisko regionalnego dyrektora sprzedaży, ale podążył za hasłem przewodnim Grupy Muszkieterów, "Odmień swoje życie" i dołączył do największego europejskiego zrzeszenia niezależnych przedsiębiorców.

Bez własnego sklepu nie ma wejścia do zarządu?

Grupa Muszkieterów stara się opierać na kulturze współtworzenia. W związku z tym przedsiębiorcy działający pod szyldami Grupy jednocześnie są włączani w decydowanie o kierunku, w jakim ma podążać firma. 

Potwierdzeniem tego modelu jest powołanie nowych członków Zarządu Grupy w Polsce, który stanowią trzej właściciele sklepów Intermarché oraz trzej właściciele sklepów Bricomarché. Jak przyznaje Sławomir Czarnecki, "przejęcie odpowiedzialności przez polskich przedsiębiorców jest wyrazem wejścia Grupy w Polsce w kolejną fazę samodzielności biznesowej".

Na obecny skład zarządu Grupy Muszkieterów w Polsce składają się: Paweł Bigos (właściciel Intermarché w Rawie Mazowieckiej i Brzezinach), Thierry Klupczynski (właściciel Intermarché Gdańsk), Marcin Dudka (właściciel Intermarché w Słubicach), Eric Perinelle (właściciel Bricomarché w Nowym Tomyślu), Alfred Pawlak (właściciel Bricomarché w Brodnicy i Rypinie), Tomasz Ocetek (właściciel Bricomarché w Dębicy i Jaśle).


foto: Sławomir Czarnecki, nowy prezes zarządu Grupy Muszkieterów w Polsce (mat. prasowe)