Carrefour umacnia swoją pozycję w Europie. Kolejne przejęcie na koncie giganta

Carrefour umacnia swoją pozycję w Europie. Kolejne przejęcie na koncie giganta

Carrefour ogłosił właśnie, że doszedł do porozumienia z El Corte Inglés, hiszpańską siecią centrów handlowych. Transakcja zakłada nabycie 47 sklepów pod szyldem SuperCor w Hiszpanii.

Carrefour przejmuje sieć sklepów SuperCor

Transakcja przejęcia sklepów SuperCor będzie kosztowała Grupę Carrefour około 60 mln euro. Obejmuje ona zarówno supermarkety, jak i sklepy ogólnospożywcze. Placówki objęte transkacją znajdują się głównie w regionach Madrytu, Katalonii, Andaluzji i Comunidad Valenciana.

Grupa Carrefour planuje przekształcić nabyte sklepy w swoje banery, takie jak Carrefour Market, Carrefour Express i Supeco. "Przekształcone sklepy odniosą w szczególności korzyści z silnej wartości marki Carrefour, polityki handlowej, produktów pod marką Carrefour i warunków zakupów" – podaje firma.

Wzmocnienie pozycji w Hipszanii

W ten sposób, za sprawą dalszej dywersyfikacji sieci sklepów i zasięgu geograficznego w kraju, Carrefour zamierza w dalszym ciągu umacniać swoją pozycję w Hiszpanii, gdzie detalista posiada obecnie niemal 1500 sklepów. 

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z INFORMACJAMI Z RYNKU:

Obserwuj nas w Google News

Transakcja podlega zwyczajowym warunkom. Grupa Carrefour liczy na to, że zostanie sfinalizowana przed końcem pierwszego półrocza 2024 roku.


foto: mat. prasowe (Carrefour Group)