Sokołów instaluje kolejne instalacje fotowoltaiczne

Sokołów instaluje kolejne instalacje fotowoltaiczne

Sokołów już na początku 2022 roku poczynił znaczne inwestycje w panele fotowoltaiczne, które zostały zainstalowane przy siedzibie głównej spółki Sokołów-Logistyka. Producent zapowiadał wtedy, że jest to zaledwie początek, a w planach znajdują się dalsze inwestycje w rozwój tego obszaru. Po ponad roku Sokołów informuje o kolejnych instalacjach.

Prace związane z budową instalacji fotowoltaicznych trwają obecnie w sześciu zakładach firmy, zlokalizowanych w całej Polsce. 

Sokołów stawia na odnawialną energię

"Feeding the Future" to nie tylko hasło, ale także filozofia, którą w ramach aktualnej strategii CSR wyznaje Sokołów, będąc częścią Grupy Danish Crown. W duchu tej strategii, firma postawiła sobie ambitne cele związane z produkcją żywności przy minimalnym oddziaływaniu na środowisko.

W trosce o przyszłe pokolenia, Sokołów skupia się na wprowadzaniu nowych technologii, które pomagają ograniczać zużycie surowców naturalnych, a także emisję gazów cieplarnianych. Kolejnym krokiem firmy, jak zaznacza prezes zarządu Bogusław Miszczuk, jest inwestycja w fotowoltaikę.

Konsekwentna realizacja planu

Naziemna instalacja fotowoltaiczna funkcjonuje już od ubiegłego roku przy siedzibie spółki „Sokołów-Logistyka” Sp. z o.o., która należy do Grupy Sokołów. Teraz panele fotowoltaiczne są instalowane przy poszczególnych oddziałach firmy.

Instalacje fotowoltaiczne powstają przy sześciu sokołowskich zakładach, zlokalizowanych w Robakowie, Dębicy, Czyżewie, Kole, Sokołowie Podlaskim i Osiu. Łącznie w tych oddziałach powstaje 9 instalacji, o całkowitej mocy 450 kWp, co przy średnim uzysku energii elektrycznej rocznie daje ok. 450 MW. Instalacje te zapewnią redukcję emisji CO2 o około 200 ton rocznie. 

Emisja CO2 zostanie zredukowana o ponad 2 tys. ton

Jak zaznacza firma, obecne trwa pierwszy etap budowy paneli fotowoltaicznych przy zakładach Grupy Sokołów, ale firma już teraz zapowiada kolejne inwestycje w tym zakresie. 

W drugim etapie zaplanowano 10-krotne zwiększenie mocy do poziomu niemal 4500 kWp. Tym samym roczna redukcja emisji CO2 wzrośnie do ponad 2 000 ton. 


foto: mat. prasowe

Reklama