To nie koniec problemów Palikota. Jego działalnością zajmie się skarbówka

To nie koniec problemów Palikota. Jego działalnością zajmie się skarbówka

Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) przeprowadzi kontrolę rozliczeń podatkowych w prowadzonych przez Janusza Palikota działalnościach. Kontrole miały się rozpocząć na zlecenie sekretarza stanu w resorcie finansów, Artura Sobonia.

Problemy nie opuszczają Palikota

Zaledwie miesiąc temu relacjonowaliśmy spotkanie Janusza Palikota z Markiem Maślanką, jednym z inwestorów Manufaktury Piwa Wódki i Wina, podczas której przedsiębiorcy mówili o trudnej sytuacji firmy, która stoi na skraju bankructwa. 

Poruszono wtedy również temat pieniędzy inwestorów. Maślanka przyznał wtedy, że firma "nie ma pieniędzy", a on sam nie może na ten moment składać deklaracji, kiedy środki wrócą do inwestorów. Palikot dodał wówczas, że firma potrzebuje na ten moment kilku tygodni spokoju.

Skarbówka zajmie się Palikotem

W poniedziałek 24 lipca br. Artur Soboń przekazał na Twitterze informację o kontroli podatkowej w przedsięwzięciach związanych z Palikotem. 

"W związku z pojawiającymi się w przestrzeni medialnej doniesieniami o możliwości utraty środków przez osoby, które dały się namówić na reklamowane przez Janusza Palikota usługi poprosiłem @KAS_GOV_PL o kontrolę rozliczeń podatkowych w przedsięwzięciach związanych z Palikotem" - napisał sekretarz stanu w Ministerstwie Finansów.

Jak dodał w kolejnym wpisie, sprawa może dotyczyć około 10 tysięcy osób, które zainwestowały nawet 140 mln zł. "Bardzo niepokojące są też kolejne informacje o problemach z płatnościami podwykonawcom i pracownikom oraz danin na rzecz Skarbu Państwa" - zaznaczył.

Krajowa Administracja Skarbowa poinformowała o wszelkie informacje do niej wpływające "są poddawane analizie". 


Foto: Alembik Polska

Reklama