Właściciel Dino najbogatszym Polakiem. Ile wynosi majątek Tomasza Biernackiego?

Właściciel Dino najbogatszym Polakiem. Ile wynosi majątek Tomasza Biernackiego?

Tomasz Biernacki utrzymuje swoją dominującą pozycję w rankingu najbogatszych Polaków "Wprost". Właściciel sieci marketów Dino odnotował spektakularny wzrost swojego majątku o blisko 10 mld złotych w ciągu jednego roku, co jedynie umocniło jego pozycję na szczycie.

Według portalu wprost.pl, aby znaleźć się w gronie 100 najbogatszych Polaków w tym roku, trzeba było posiadać co najmniej 625 mln złotych. Tomasz Biernacki nie tylko spełnił ten warunek, ale również utrzymał swoją dominującą pozycję w rankingu. Zdaniem "Wprost", obecnie mógłby swobodnie konkurować z 500 najbogatszymi ludźmi na świecie.

24 mld majątku właściciela Dino

Majątek Tomasza Biernackiego, według danych "Wprost", przekracza już 24 mld złotych, co czyni go najbogatszym Polakiem. To imponujące osiągnięcie, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że Biernacki zadebiutował w tym zestawieniu zaledwie sześć lat temu.

Jednak to, co wyróżnia go spośród innych miliarderów, to dbałość o swoją prywatność. Tomasz Biernacki nie udziela wywiadów, nie publikuje swoich zdjęć ani publicznie nie zabiera głosu w żadnych sprawach. Jak widać, koncentruje się na rozwijaniu swojego biznesu i osiąganiu kolejnych sukcesów.

Kim jest Tomasz Biernacki?

Tomasz Biernacki jest właścicielem 51% udziałów w sieci sklepów Dino. Urodził się w 1973 roku i według dostępnych danych mieszka w Krotoszynie, gdzie znajduje się główna siedziba firmy.

W rozmowie z anonimową osobą, którą portal money.pl przedstawił jako jednego z najbliższych współpracowników Biernackiego okazało się, że właściciel Dino nie kryje swój wizerunek przed mediami, ale także przed nowymi technologiami. "Smartfony? Nie ma szans. To według niego mokry sen esbeków. Ludzie sami się oznaczają, z kim są i dlaczego" – opowiadał anonimowy rozmówca.

Kolejna osoba, do której dotarło money.pl przyznała natomiast, że to Biernacki w pełni kontroluje firmę, a zarząd składający się z trzech osób istnieje, bo musi. "Jest szefem rady nadzorczej, ale to on prezesuje. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Dlatego też woli spotkania w cztery oczy bądź tradycyjną formę komunikacji" – powiedział money.pl rozmówca.

Dino rośnie równie szybko

Sieć marketów Dino, której właścicielem jest Biernacki, także notuje imponujący progres. Jak już pisaliśmy na portalu, w 11 lat sieć urosła o 1635%, a obecnie liczba sklepów Dino przekroczyła już 2,2 tys. 

Liczba sklepów Dino na przestrzeni lat 2012-2022 (foto: prezentacja wyników Dino za 2022 r.)

Dino osiągnęło w całym 2022 roku przychody na poziomie 19,8 mld zł, po 48% wzroście rok do roku. 


Foto: mat. redakcji

Reklama