Hochland Polska w akcji na rzecz planety: Światowy Dzień Ochrony Środowiska

Hochland Polska w akcji na rzecz planety: Światowy Dzień Ochrony Środowiska

Światowy Dzień Ochrony Środowiska, który przypada na 5 czerwca, to idealna szansa na aktywne działanie dla dobra naszej planety i promowanie idei zrównoważonego rozwoju. Hochland Polska, w tym specjalnym dniu, zaprasza swoich pracowników do uczestnictwa w różnych aktywnościach i zabawach, które mają na celu kształtowanie ekologicznych postaw.

Światowy Dzień Ochrony Środowiska

Światowy Dzień Ochrony Środowiska obecnie obchodzony jest w ponad 100 krajach z całego świata! Święto to ma na celu uświadomienie ludziom problemów związanych z eksploatacją i ochroną środowiska naturalnego oraz zachęcenie do poszukiwania proekologicznych rozwiązań. Tradycyjnie, także Hochland Polska zorganizował dla swoich Pracowników z tej okazji mnóstwo atrakcji.

Konkursy z nagrodami

Konkursy z nagrodami z okazji obchodów Światowego Dnia Ochrony Środowiska są organizowane w Hochland Polska już od 22 maja. Pracownicy mogą zgłosić propozycje, jak obniżyć wpływ ludzki na środowisko poprzez wewnętrzną platformę Sherlock, wymyślić rymowane hasło promujące oszczędzanie zasobów lub wziąć udział w grach, takich jak „Zaginione oszczędności” czy „Ukryty link”.

Webinar pt. "Rolnictwo Regeneratywne"

Hochland zaprasza również na specjalny webinar pt. ,,Rolnictwo Regeneratywne" oraz grę terenową: dla Pracowników zakładu w Kaźmierzu i z biura z Poznania w Kaźmierzu nad Stawami, a dla Pracowników z zakładu w Węgrowie nad Zalewem Węgrowskim przy rzece Liwiec. Ogłoszenie wyników konkursów nastąpi 5 czerwca – w Światowy Dzień Ochrony Środowiska, a uroczyste wręczanie nagród odbędzie się tydzień później: przez Prezesa Hochland Polska w biurze w Poznaniu oraz przez Dyrektora Zakładu w Węgrowie w biurze w Węgrowie.

Jeśli weźmiemy pod uwagę, że według ekspertów zużywamy rocznie o ponad połowę więcej zasobów niż Ziemia jest w stanie odtworzyć i to, że nasz ślad ekologiczny wzrósł w ciągu ostatnich 50 lat dwukrotnie, nie możemy pozostać obojętni na zmiany, których jesteśmy sprawcami. Dlatego w Hochland Polska stawiamy na Zrównoważony Rozwój, a naszych Pracowników zapraszamy do szeregu aktywności związanych z kształtowaniem postaw ekologicznych.

Jacek Wyrzykiewicz, PR & Marketing Services Manager w Hochland Polska.

foto: mat. prasowe Hochland Polska

Reklama