Mars dąży do zerowej emisji. CEO firmy: Zysk i misja firmy nie wykluczają się

Mars dąży do zerowej emisji. CEO firmy: Zysk i misja firmy nie wykluczają się

Mars Inc., jedna z największych firm spożywczych na świecie, pod przewodnictwem nowego CEO Poul'a Weihraucha, skupia się na ograniczaniu wpływu przemysłu na środowisko naturalne. Weihrauch podkreśla moralny obowiązek firm wobec zmian klimatycznych i zrównoważonego rozwoju.

W opublikowanym przez Yahoo.com wywiadzie udzielonym francuskiej agencji prasowej AFP, CEO Mars omawiał działania podejmowane przez firmę w celu harmonizacji wzrostu gospodarczego z ochroną środowiska.

Mars idzie w kierunku zerowej emisji

Weihrauch przyznaje, że przemysł spożywczy ma duży wpływ na środowisko, a duże firmy mają mnóstwo możliwości, aby przeciwdziałać zmianom klimatu. Mars dąży do rzeczywistych zmian i wprowadzania innowacyjnych rozwiązań. Weihrauch podkreśla, że zysk i misja firmy nie wykluczają się, ale mogą się wzajemnie uzupełniać. Dlatego też Mars ma na celu osiągnięcie zerowych emisji netto do 2050 roku.

Inwestycje firmy obejmują wykorzystanie energii wiatrowej w klinikach weterynaryjnych, zapewnienie bardziej zrównoważonych dostaw kakao oraz poszukiwanie nowych, bardziej ekologicznych opakowań dla tysięcy produktów. Weihrauch podkreśla, że ma moralny obowiązek inwestować w obszary i rozwiązania niskoemisyjne.

Firma podwoi inwestycje w realizację celu klimatycznego

Inwestycje firmy obejmują wykorzystanie energii wiatrowej w swoich klinikach weterynaryjnych, zapewnienie bardziej zrównoważonych dostaw kakao oraz znalezienie nowych opakowań dla tysięcy produktów.

Jak zaznaczył CEO Mars, "mamy moralny obowiązek inwestowania w te obszary". Od 2020 roku Mars zainwestował już 1,1 miliarda dolarów w realizację celu zerowych emisji netto i planuje podwojenie tej kwoty w ciągu kolejnych trzech lat. 

Obszary działalności Mars

CEO Mars podkreśla również misję segmentu Mars Petcare, która polega na tworzeniu lepszego świata dla zwierząt. Firma angażuje się m.in. w prowadzenie klinik weterynaryjnych, aby zapewnić opiekę zwierzętom. Dział Petcare, jak podaje Yahoo.com, odpowiada obecnie za 60% ogólnej sprzedaży firmy.

Mars nie zamierza jednak rezygnować ze słodyczy. Jak powiedział Weihrauch, "świat byłby dość nudnym miejscem bez czekolady". Podczas rozmowy prezes Mars bronił także kampanii reklamowej M&M, która wzbudziła szereg kontrowersji w Stanach Zjednoczonych. "Zrobiliśmy fantastyczną kampanię" - zaznaczył.

Mars Inc. jest przykładem firmy spożywczej, która podejmuje konkretne działania mające na celu zmniejszenie swojego wpływu na środowisko i dąży do zrównoważonego rozwoju. Przez inwestycje w technologie ekologiczne i podejmowanie odpowiedzialnych decyzji, Mars, Inc. stawia sobie ambitne cele dotyczące ochrony środowiska i zdrowia zwierząt.


Foto: mat. prasowe

Reklama