Wielkanocna Zbiórka Żywności właśnie się rozpoczęła. Wesprzeć akcję można w blisko 1,5 tys. sklapch lokalnych i największych sieciach handlowych w ponad 300 miejscowościach w Polsce. W tegorocznej stacjonarnej zbiórce żywności, która odbywa się od 24 do 25 marca weźmie udział ponad 5 tys. wolontariuszy.
Banki Żywności – zbiórka w 2023 roku
Podczas tegorocznej zbiórki organizowanej przez Banki Żywności udział w akcji jest możliwy zarówno w formie stacjonarnej – produkty spożywcze można przekazać do dedykowanych koszy w sklepach stacjonarnych, jak też w formie zdalnej – za pośrednictwem strony internetowej zbiórki żywności poprzez wpłatę pieniędzy.
Zbiórki żywności będą miały miejsce od 24 do 25 marca br. Wesprzeć akcję można będzie w niemal 1,5 tys. sklepów w całym kraju.
Poza możliwością stacjonarnego wsparcia Zbiórki, udział możliwy jest również poprzez przekazanie darowizny na rzecz wybranego, lokalnego Banku Żywności, na oficjalnej stronie internetowej zbiórki żywności. Zebrane pieniądze zostaną następnie przeznaczone na zakup najpotrzebniejszych produktów dla osób w trudnej sytuacji.
Banki Żywności – jakie produkty?
Banki Żywności poza aktywną działalnością polegającą na ratowaniu żywności i przekazywaniu jej osobom potrzebującym, regularnie organizują coroczne zbiórki świąteczne. Akcje przeprowadzane są, aby nieść pomoc najbardziej potrzebującym.
Jakie produkty można przekazać na zbiórkę żywności? Do specjalnych koszy, rozstawionych w sklepach w całej Polsce, można przekazywać produkty o długim terminie przydatności – mąka, makaron, ryż, kasza, konserwy, przetwory, słodycze.
Zbiórka żywności 2023 [LISTA SKLEPÓW]
Wielkanocna Zbiórka Żywności w 2023 roku odbędzie się w 1 369 sklepach zlokalizowanych w ponad 300 miastach w Polsce. Wśród nich znajdziemy zarówno duże sklepy, jak Lidl, Biedronka, Intermarche, PoloMarket czy Netto, jak również mniejsze placówki jak sklepy Lewiatan, Deliktesy Centrum czy PPS Społem.
Pełna lista sklepów biorących udział w edycji Wielkanocnej znajduje się na stronie tutaj.
Trudna sytuacja gospodarcza przyczynia się do pogorszenia poziomu życia wielu osób. Szczególnie jest ona dotkliwa dla Polaków żyjących w skrajnym ubóstwie, których jest w naszym kraju aż 1,6 miliona. Dzięki zaangażowaniu sieci handlowych, lokalnych sklepów i tysięcy wolontariuszy w całym kraju, doroczne akcje Banków Żywności skutecznie poprawiają jakość życia najuboższych.
Foto: mat. prasowe